Siyaset

Çiftçilere Müjde

ak parti aksaray İl başkanı hüseyin altınsoy, hükümetolarak korona virüsle mücadele kapsamında çiftçilerin yanında olmak adına ektedbirleri hayata geçirmeye devam ettiklerini belirterek, 2/b ve tarımarazilerinin satış bedeli taksitleri ile hazineye ait tarım arazilerini tarımve hayvancılık amaçlı kullanan çiftçilerin ecri misil ödemelerinin üç aysüreyle ertelendiğini söyledi. 

korona virüsle mücadele kapsamında tedbirin yanı sıraekonomik olarak da ciddi çalışmaların hayata geçmeye devam ettiğini aktaran İlbaşkanı altınsoy, Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından 2/b ve tarımarazileri satışlarında 46 bin 500 hak sahibinin nisan, mayıs ve haziranaylarına ilişkin ödemesi gereken toplam 156 milyon liralık borcun herhangi birzam veya faiz uygulamadan ve başvuru şartı aranmaksızın ertelendiğini bildirdi.tebliğ ile hazineye ait tarım arazilerini tarım ve hayvancılık amaçlı kullanançiftçilerin ödemelerinin de düzenlendiğini aktaran altınsoy, “bu ertelemesonucunda tarımsal amaçlı kullanımdan kaynaklı 43 milyon lira tutarında birborç ertelenecek olup bu haktan yaklaşık 18 bin çiftçimizin yararlanmasıöngörülmektedir” dedi.

yeni düzenlemeye ilişkin açıklamalarını sürdürenaltınsoy, “hazırlanan yeni tebliğ ile 2/b ve tarım arazilerinin satış bedeli vetaksitlerini herhangi bir zam veya faiz uygulamadan 3 ay süreyle ertelenecek.bunun yanında hazineye ait tarım arazilerini tarım ve hayvancılık amaçlıkullanan çiftçilerimizin ecri misil ödemeleri de 3 ay süreyle ertelendi” diyekonuştu.

  hazineye aittarım arazilerini tarım ve hayvancılık amaçlı kullanan çiftçilerin ertelenenödemelerini de herhangi bir zam veya faiz uygulamayacağına değinen başkanaltınsoy, kovid-19 salgını nedeniyle tarımsal faaliyetlerde bulunanvatandaşların bu süreci en az zararla atlatması ve tarımsal üretimindevamlılığını desteklemek amacıyla çalışmaların sürdüğünü sözlerineekledi. 

İha 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası