Siyaset

BU BİR İNSANLIK SUÇUDUR

ak partimilletvekili aday adayı, murat Özteke abd’nin tel aviv büyükelçiliği’ni kudüs’etaşıma kararını eleştirdi.

bu kararlaabdortadoğu’da bir kan gölü oluşturmuştur. İsrail’in silahsız ve savunmasızinsanları katletmesi bir insanlık suçudur. İslam’a  karşı açılmış olan   bu savaşa, bu vahşete  katliamlara  dünya üzerinde  tek ses dünya lideri  mazlumlarınhamisi  cumhurbaşkanımız recep tayyiperdoğan’dan gelmiştir. biz biliyoruz ki kudüs’ün  kurtuluş ordusu  İstanbul’dan kalkacaktır. tıpkı 15 temmuz daolduğu gibi kâbe’nin ve kudüs’ün savunması İstanbul’dan başlayacaktır. Şükürlerolsun ki ülkemiz  bu irade tarafındanyönetilmektedir.

ak partimilletvekili aday adayı, murat Özteke ; bugün abd’ninbüyükelçiliğini taşıma kararını özellikle de uygulama noktasında çok talihsizve üzücü buluyoruz. hukuku çiğneyen bm kararlarına aykırı kararıreddediyoruz. son adımıyla abd, çözümün değil sorunun bir parçası olmayıtercih ederek, ortadoğu barış sürecindeki arabuluculuk rolünü yitirmiştir.arabuluculuk rolü yara almıştır.  İslamİşbirliği teşkilatı dönem başkanı olarak bu adımın bölgenin ve insanlığınbirbirine düşmesi için bölgeyi karıştırmak için bir fitil ateşlemiştir. Özgürkudüs için her türlü çalışmayı yapacağız bu asla kabullenemez bir olaydır.kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. bugün orada katliam yapılıyor. dünya bunasessiz kalıyor. cumhurbaşkanımız recep tayyiperdoğan ve türkiye haricindehiçbir İslam ülkesi buna ses çıkarmıyor. katliamın durdurulması ve Özgürfilistin, özgür kudüs olmasını istiyoruz. bu işgal ve katliam kabullenemez birolaydır.  ne insanlığa sığar nede vicdanasilahsız ve korumasız ve silahsız insanlar katlediliyor. Şiddetle kınıyorlanetliyorum oradaki müslüman kardeşlerimizşehadete yürümüşlerdir. kudüs bizimilk kıblemizdir. bu kabullenilemezbir olaydır dedi.

haber yaşar karatay

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası