Siyaset

BÖLGESEL YATIRIMLAR ARTACAK, GÖÇ TERSİNE DÖNECEK, KÖYLER ŞENLENECEK

chp İl başkanı ramazan koçak , milletvekili adayları aliabbas ertürk ve pelinsu yıldırım , eski İl başkanı doğan koşar ve partiyöneticileri sağlık kasabası ve karkın köyünde vatandaşlarla bir arayageldiler.

milletvekili adayı ali abbas ertürk yaptığı konuşmada “16 yıllık ak parti iktidarında uygulanan yanlış tarım politikaları sonucuköylülerimiz çiftçiliği bırakarak büyük oranda köyden şehirlere göçetmişlerdir. yeterli sanayi yatırımları olmaması nedeniyle de işsizlik veberaberinde yoksulluk had safhaya ulaşmıştır. chp iktidarında mazotu 3 tl’ yevereceğiz. Çiftçilerimizin bankalara olan kredi borçlarının faizlerini silerekborç yükünü azaltacağız. Çiftçilerimizin su sorununu kalıcı olarak çözeceğiz.tarım teknoloji liseleri kurarak çiftçilerin üretimde teknolojiyi, bilimikullanmalarını sağlayacağız. aynı arazide çok daha verimli üretimgerçekleştirilecek. Çiftçilerimiz ürünlerini hak ettiği değerden satarakalın terinin, emeğinin karşılığını alacaklar. tarımsal üretimi teşvik ederek köye göçün önünüaçacağız.”  dedi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası