Siyaset

AKSARAY BÜYÜYECEK TÜRKİYE KAZANACAK

ak parti aksaray İl başkanı hüseyin, milletvekiliadayı mustafa serdengeçti ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, seçimprogramları kapsamında, kılıçarslan parkında piramit cafedemuhtarları ile bir araya geldi.

başkan altınsoy, ak parti hükümetleri döneminde ülketarımının verimlilik, üretim ve kalitede çok önemli gelişmeler kaydettiğinibelirterek, “aksaraylı çiftçilerimize toplam 1,3 milyar lira tarımsal destekverdik. bizim iktidarımız döneminde başlatılan hayvancılık desteklemeprogramlarımızla yüzde 50 ile yüzde 80 arasında hibe veriyoruz, vermeye dedevam diyoruz. aksaray’da verdiğimiz 285 trilyon liralık teşviklerden 133 bin263 sigortalı ve işveren faydalandı. bu teşvikler aksaray`ımızın istihdamına veekonomisine büyük fayda sağlamaktadır” dedi.

ak parti iktidarlarının hayvancılık yönünde baştaaksaray olmak üzere tüm türkiye’ye neredeyse çağ atlattığının altını çizen akparti aksaray İl başkanı hüseyin altınsoy “aksaray 235 bin 759 büyükbaşhayvandan 331 bin ton süt üretimi ile İç anadolu bölgesinde, kırşehir, niğde,nevşehir ve kırıkkale`yi geride bırakarak hayvancılık alanında bölgesininbüyüyen gücü haline geldi” dedi.

anadolu`nun bereketli topraklarının ortasında yer alanaksaray`da çiftçinin alın terinin kıymetini, koyun ve keçi peşinde koşançobanın hikmetini, sofrasında her cana açık olan insanın değerini ak parti iktidarlarıtarafından bilindiğini kaydederek, “ tarım ve hayvancılığın başkenti olmayolunda emin adımlarla ilerleyen şehrimize ak parti iktidarları döneminde gelenyatırımlar hemşerilerimizin takdirindedir. sadece tarım değil, hayvancılık,eğitim, sağlık, gibi yatırımlarla aksaray`ın daha da gelişmesi, büyümesi için24 haziran seçimlerinde tüm hemşerilerimizi cumhurbaşkanlığında liderimiz sayınrecep tayyip erdoğan`ı milletvekili seçimlerinde ise ak parti`yi desteklemeyedavet ediyorum” dedi.

habermerkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası