Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK PARTİ’DE SANDIK EĞİTİMİ VERİLDİ

ak parti aksaray merkezİlçe

ak parti aksaray merkezİlçe başkanlığı 24 haziran 2018 pazar günü yapılacak olan cumhurbaşkanlığı vemilletvekili seçimlerinde sandıkta görev alacak olan sandık kurullarına vemüşahitlere eğitimlerini tamamladı.

merkez İlçe başkanı hamzaaktürk tarafından furkan memiş mutlu, barış karapınar, muammer gür, sinanÖzkan, abdulsamet kılıç, dilara ayşe baysal, gamze Çelik, eğitimci olarak tayinedildi.

aksaray İli merkezİlçede48 mahalle 8 belde 83 köyde 1 cezaevi ve 5 seyyar sandık olmak üzere 586sandık bulunmaktadır. her sandık için kurulan sandık kurulu yönetimi ise 1 asil1 yedek sandık başkanı ve 2 müşahitten oluşmaktadır. İl genelinde ki 903sandıkta dört kişinin görev yapacaktır. bina sorumluları, mahalle ve köytemsilcileri ile yaklaşık 4000 kişiye eğitim verildi.
eğitimler gerek parti binamızda gerekse belde ve köyleri ortak yerleretoplayarak gerçekleştirildi. eğitimleri değerlendiren merkez İlçe başkanı hamzaaktürk,24 haziran’da gerçekleşecek seçimler öncesi sandık eğitimlerimizitamamladığımızı hiç bir sandıkta problem olmadığını belirterek, “seçim sandıktakazanılır” sözünü hatırlattı. “sandık namustur” dedi.

merkez İlçe başkanı hamzaaktürk cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın ‘seçim sandıkta kazanılır’ sözünühatırlattı. sandığın namus olduğu vurgusunu yapan aktürk, “24 haziran’da sonderece önemli bir seçim gerçekleştireceğiz. Ülkenin kaderi hepimizin ellerinde.milletvekili adaylarımız seçim koordinasyon merkezince (skm) hazırlananprogramlar çerçevesinde sahada gece gündüz demeden çalışıyorlar. bunlar çokönemli ama sandıkları korumak da önemli. Çünkü sandık namustur. İlçemizdekurulacak 585 sandıkta sandık kurulu üyeliğinde görev yapacak ve sandık başındabekleyecek olan müşahitlere yönelik eğitim verildi. partililerimiz sandığa herzaman olduğu gibi yine sahip çıkacak. unutmayın; seçimler sandıkta kazanılır.vatandaşımızın oylarını korumalıyız. Çünkü ‘sandık namustur’” dedi.

haber merkezi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

Ortaköy Belediye Başkanı Ahmet Koyuncu,
Sıradaki Haber Ortaköy’de Kurban Bayramı Öncesi İlaçlama Çalışmaları Hız Kesmiyor!