Siyaset

AK HEYET KARIŞ KARIŞ GEZİYOR

ak parti İl başkanı hüseyin altınsoy, seçimziyaretleri kapsamında milletvekili adayı muhammed aktaş ve yönetim kuruluüyeleri ile birlikte, topakkaya, bağlıkaya, yeşilova, yenikent beldeleri iledarıhüyük ve yapılcan köylerini ziyaret edip, ‘vakit hizmet vakti, vakitaksaray vakti’ dedi. 

ziyaret programlarını gruplara ayırıp ulaşılmadık yer,sıkılmadık el bırakmayacaklarını belirten başkanaltınsoy, milletvekili adayı cengiz aydoğdu’nun taşpınar beldesi ile karacaörenköyü, akçakent köyü, dikmen köyü, gözlükuyu köyü, İncesu köyü, armutlu köyü vekutlu köylerini, milletvekili adayı mustafa serdengeçti’nin ise sağlık beldesiile, akhisar köyü, bağlı köyü, karataş köyü, karaören köyü, yuva köyü, karkınköyü ve helvadere beldesini ziyaret ettiklerini belirtti.

ziyaret ettiği, belde ve köylerde, 16 yıllık ak partiiktidarı ile türkiye’nin tarihinde gelişmediği kadar geliştiğini, büyüdüğünü vegüçlendiğini ifade eden ak parti İl başkanı hüseyin altınsoy, “cumhurbaşkanımızsayın recep tayyip erdoğan liderliğindeki partimiz siz aziz milletimizindesteği ile milyonlarca çalışma yaptı. bugün gelinen noktada elhamdülillahgüçlü, hızla büyüyen ve gelişen, dünyada söz sahibi olan bir türkiye’yiz.aksaray’da 15 yılda eğitimden sağlığa, tarımdan enerjiye, orman ve suişlerinden toplu konuta birçok alanda 11 milyar liraya yakın yatırım yapıldı.Öğrenciler daha iyi eğitim alsın diye bin 798 adet yeni derslik yapıldı. İhtiyaçsahibi öğrencilerimize 36 milyon lira eğitim desteği sağladık. 8 bin 121 kişikapasiteli yükseköğrenim yurtları açtık. aksaray’a üniversite getirdik.sağlıkta, 400 yataklı aksaray devlet hastanesi’nin de aralarında olduğu 7’sihastaneden oluşan 23 sağlık tesisi kazandırdık. devlet hastanemizi 200 yataklıbir ek bina yaparak büyütüyoruz. yine aksaray’da 4 bin 840 konut uygulamasınıhayata geçirdik. 17 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu, 191 kilometre dahaekleyerek 208 kilometreye ulaştırdık. 33 kilometre uzunluğa sahip aksaray Çevreyolunun da proje çalışmaları sürüyor. aksaray’da verilen 285 milyon liralıkteşvikten 133 bin 263 sigortalı ve işveren faydalandı.

aksaray’ın en önemli problemlerinden olan içme suyumeselesini çözdük. ortaköy Çiftevi barajı ve göleti hizmete alındı. ak partiolarak başlattığımız hayvancılık destekleme programlarımızla yüzde 50 ila 80arasında hibe veriyoruz. aksaraylı çiftçilerimize toplam 1,3 milyar liratarımsal destek verdik. aksaray-ulukışla hızlı tren bağlantı yolu yatırımprogramına alındı, yakında ihalesi yapılacak. kırıkkale-kırşehir-aksaray-niğdehızlı tren projemizle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. yaklaşık 7 milyarliralık maliyeti olan projenin de, 2023 yılında tamamlanması hedefleniyor.aksaray için bir diğer hızlı tren projemiz olan 530 kilometre uzunluğundakiantalya-konya-aksaray-nevşehir-kayseri hızlı tren hattının toplam maliyeti 11,5milyar lirayı buluyor. gülağaç sofular barajı ile ortaköy harmandalı göleti’ninyapımı sürüyor. aksaray’ın hasretle beklediği mamasın barajı sulamasınırehabilite ediyoruz. 1962 yılında hizmete açılan mamasın barajı’ndan sulanan214 bin 200 dekar arazinin sulama şebekesini borulu sisteme çeviriyoruz.uzunluğu 50 kilometreyi bulan iki ayrı içme suyu isale hattı ile modern biriçme suyu arıtma tesisi inşa ediyoruz. nitelikli işgücünü yurdumuza çekmekadına aktif politikalar izlemeye devam edeceğiz. yurtiçi ve yurtdışındakiuluslararası işgücü ve yurtdışındaki türk işgücü için izleme ve değerlendirmesistemi kuracağız. gençlerimiz ve kadınlarımızın niteliklerini geliştirecekyeni eğitim programları uygulayacak ve kariyer danışmanlığı hizmetlerimiziyaygınlaştıracağız. Çalışanlar, işverenler ve emekliler arasında hakkaniyetlibir denge kurarak sürdürülebilir ve etkin çalışan bir sosyal güvenlik sistemioluşturmayı hedefliyoruz.

bunun yanı sıra birçok proje ak partihükümetleri ile hayata geçirilecek, vakit İcraat vakti, vakit aksaray vakti. allahizin verirse 24 haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçiminde desiz aziz milletimizin desteği ile güçlü bir şekilde çıkacağız” ifadelerine yerverdi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası