Siyaset

51 MİLYON TL YATIRIM BEDELLİ 2 TESİSİN TEMELİNİ ATILACAK

orman ve su İşleri bakanı prof.dr. veysel eroğlu bugün aksaray’da düzenlenecek olan toplu temel atma merasimiile 51 milyon lira yatırım bedelli 2 adet tesisin temelini atacak.


bugün saat 15.30’da aksarayvaliliğini ziyaret edecek olan orman ve su İşleri bakanı prof. dr. veyseleroğlu valilik ziyaretinin ardından esnafları ziyaret edecek.

aksaray’a 51 milyon tl’lik 2tesis

orman ve su İşleri bakanı prof.dr. veysel eroğlu, saat 18.30’da valilik önünde düzenlenecek toplu temel atmamerasiminde dsİ tarafından inşa edilecek aksaray İçme suyu 2. kısım İsale hattıile ogm tarafından ağaçlandırma ve ormancılık projesi adı altında yapılacak 1adet tesisin de temelini atacak.

ayrıca, aksaray’da düzenlenenmerasimde 10 aileye gelir getirici tür sertifikası ve 10 aileye deorköy sertifikası verecek olan bakan prof. dr. eroğlu ceviz, badem, zerdali,sedir ve karaçam fidan türlerinden oluşan toplam 4.500 adet fidanı vatandaşlaraücretsiz olarak dağıtacak.

bölgeye menba kalitesinde İçmesuyu sağlanacak 

bakan prof. dr. veysel eroğlutarafından temeli atılacak 30,7 kilometre uzunluğundaki aksaray İçme suyu 2.kısım İsale hattı ile 420 bin kişiye ilave içme suyu temin edilecek ve ilin2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacı güvence altına alınacak. yine temeliatılacak ağaçlandırma ve ormancılık projeleri ile de ormanlık alanlarınartırılması ve orman köylülerinin desteklenmesi sağlanacak.

haber yaşar k.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası