Gündem

ŞEHİT EŞLERİ POLİS OLDU

15temmuz Şehİdlerİnİn  eŞlerİ polİs oldu  aksaray Şehit Önder güzel  polis meslek eğitim merkezi  müdürlüğü 21. dönem  öğrencilerini mezun etti. aksarayŞehit Önder güzel polis meslek eğitim merkezinde düzenlenen mezuniyet töreninde764 polis adayı..

ŞEHİT EŞLERİ POLİS OLDU

15temmuz Şehİdlerİnİn  eŞlerİ polİs oldu

 aksaray Şehit Önder güzel  polis meslek eğitim merkezi  müdürlüğü 21. dönem  öğrencilerini mezun etti.

aksarayŞehit Önder güzel polis meslek eğitim merkezinde düzenlenen mezuniyet töreninde764 polis adayı yemin ederek mesleğe ilk adımı attı.

15temmuz hain darbe girişiminde ankara’da gölbaşı Özel harekat merkezinde şehitdüşen ikiz polis memurları ahmet ve mehmet oruç kardeşlerin eşleri emine vekübra oruç, polis oldu.

aksarayŞehit Önder güzel polis meslek eğitim merkezi (pomem)’nde eğitimlerinitamamlayan şehitlerin eşleri, 764 polis adayı ile birlikte yemin ederek mezunolmanın gururunu yaşadı. tören pomem müdürü niyazi turgay’ın konuşması ilebaşladı.

  pomem müdürü  niyazi turgay, aksaray Şehit Önder güzel polis meslek eğitim merkezi müdürlüğümüzün  21. dönem  mezunlarının yemin törenine katılarak, bizleri yalnız bırakmadığınız için ve gururgününü yaşamak yetiştirdiğimiz fidanları devletin ve milletin hizmetine sunmakiçin buraya gelmiş olan ve artık aynı büyük ailenin bir parçası olduğumuzannelerimiz babalarımız kardeşlerimiz öğrencilerimizi bu mutlu gününde yalnızbırakmayıp gururlandırdığınız için şahsım ve mesai arkadaşlarım adına  hepinize şükranlarımı sunar  hoş geldiniz der en kalbi duygularımlaselamlarım. 271000m kare içerisinde kurulu olan müdürlüğümüz bugün mezunedeceğimiz 275 kadın, 489 erkek olmak üzere toplam 764 öğrencimiz ile birlikteaçıldığı 1995 yılından bugüne kadar toplam 11 bin 80   öğrenci mezun etmiş bir eğitim kurumudur. müdürlüğümüz vatan ve millet aşkıyla atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı  türkiye cumhuriyetine karşı vazife vesorumluluklarını bilen toplum yararını kişisel menfaatlerinin üstündetutan  ilmi ve mesleki  beceriye sahip  polis olmanın şeref ve gururunu yaşayan  göreviesnasında karşılaşacak sorunları  hukukdevleti ilkelerine göre çözebilme kabiliyeti gelişmiş dünya standartlarına uygun başarılı görevler ihya etme  yapabilme yeteneğine sahip polis memur4ları yetirmeye çalıştık.

amacımızülkemize milletimize milli ve manevi değerlerimize bağlı zihni hür alnı açık,başı dik mesleğin ona yüklediği  ağır amaönemli sorumlulukların bilincinde olan polisler yetiştirebilmek için çaba sarfediyoruz. bu amaçla öğrencilerimize mesleki eğitim verirken diğer yandan meslekahlakı ve bilincini vermeye çalıştık. sadece iyi bir polis değil aynı zamandavatansever ve dürüst yetiştirmeyi arzu ettik dedi.

aksaraymilletvekili ramazan kaşlı; “polis teşkilatımızın kurulduğu ilk günden bugünekadar halkımızın huzur ve güvenliği ve vatanın bölünmez bütünlüğünü muhafazaedilmesini için çalışıyor. yeni bir yolun başlangıcında olan odak noktasında enşerefli varlık olan insanın yer aldığı kutsal bir mesleğini icra edeceksinizbugünden itibaren ülkemiz ve milletimiz adına çok büyük bir sorumlulukyükleniyorsunuz. sizler ayrım yapmaksızın bu ülkedeki her ferdin huzur veemniyetin teminatısınız. nasıl ki, vatandaşımızın güvenliğini ve emniyetgörevini yerine getiriyorsanız, devletin güvenliğini tehlikeye atacak her türlüyapının yıkıcı, bölücü paralel yapılanmanın daima karşısında olacak azimlemücadele edeceksiniz sorumluluğunuz ne kadar büyük olursa olsun görevinizihakkı ile yerine getireceğini biliyor. görevimizi yaparken adalet değişikliğiher daim rehberiniz olacağına yürekten inanıyorum. bilin ki, bu devlet gerekkanuni düzenlemeleri ile gerekse maddi imkânlarıyla aziz milletimizindualarıyla her zaman sizin arkanızda olacaktır. yolunuz ve bahtınız açık olsun”dedi.

aksaraymilletvekili cengiz aydoğdu; “adını 15 temmuz Şehidinden alan bir okulda, biryerleşkede yemin ediyorsunuz. neye yemin ediyorsunuz? türk milletininvicdanının emrinde, milli vicdanının, milli iradenin eli kolu olmaya yeminediyorsunuz. kolluk gücü diyoruz. bizim milletimiz asayiş kuvvetlerine kollukkuvvetleri demiştir.  bir arada yaşamanınen önemli hususu, huzur, emniyet ve asayiş elbette kanunlara göre hizmetedeceksiniz. elbette yasalarımıza göre anayasamıza göre mevcut mevzuatlarımızagöre hizmet edeceksiniz. ancak bende sizlerle birlikte yıllarca çalıştım.valilik yaptığım günlerde polis kardeşlerime söylediğim bir şeyi sizlere arzetmek istiyorum. tabii ki, kanunlara göre hizmet edeceğiz lakin bu hizmetimiziyaparken sizin yaptığınız görevin ayrıntısı vatandaşla muhatap olmaktır.kanunları icra ederken yüzünüzdeki ifadedir. vatandaşa karşı takındığınıztavırdadır. gülümsedir o küçük ayrıntılardadır. milletimiz ona çok dikkat eder.biz de çok dikkat ederiz.

bizimgeleneğimizde o yüzden devlet babadır. devlet anadır. devleti biz farklıgörürüz. esasen bütün dünya milletlerinden farklı olarak bizde herkesdevlettir. türk milletinin çarıklı erkânı harbi yoktur. türk milletinin herferdi bir devlettir. her ferdi devletle ilgili kanaat sarf eder. her ferdidevlet başkanı gibidir. sanki cumhurbaşkanı gibidir. kanunları uygularken sizanneniz babanız yine neneniz dedeniz sizleri seyrediyormuş gibi görev yapınız.görev anınızda eşiniz kardeşiniz çocuğunuz seyrediyormuş gibi görev yapın.Çünkü sizin görev sicilleri asıl milletin vicdanını verir. bunu hiçbir zamanaklınızdan çıkarmayın. hepiniz 15 temmuz çarpmasına uğradığınız. türk emniyetteşkilatı, türk polis teşkilatı, türk jandarma teşkilatı, türk silahlıkuvvetleri 15 temmuz’da adeta bir kalp krizi geçirdi. hiç beklemediğimiz çokrezil bir ihanete uğradık ve atlattık elhamdülillah” dedi.

aksarayvalisi aykut pekmez;  Öncelikle bugün mezunedeceğimiz  öğrencilerimiziyetiştiren  bugünde mezuniyet gururuyaşayan  ailelerimizi gönülden kutluyortebrik ediyorum.  polis adaylarımızıneğitimini  büyük bir başarıyla sağlayanmezun eden  polis eğitimmerkezimizin  eğitim kadrosu ile idaripersoneline şahsım ve tüm öğrenciler adına teşekkürlerimi sunuyor. bundan sonraki  eğitimlerde de  başarılarının devamını diliyorum. polisteşkilatımız kurulduğu günden beri halkın halkımızın  huzur vegüvenliği ile  vatanımızın  milletimizin bölünmez bütünlüğünü muhafaza için her türlü suç ve suçluyla mücadele etmiş ve bundan sonrada edecektir.bugün mezun edeceğimiz  polisadaylarımız  değişik alanlardalisans eğitimi almış ancak meslek olarak polisliği tercih etmiş ve aldıkları polislik eğitimlerini  başarıyla tamamlayarak  mezun olan polis adaylarımızın da  bilgi birikimleriyle  polis teşkilatının  başarılarını katlayarak  arttırması için  çaba göstereceklerine inanıyorum.          

sevgiligenç polisler  en şerefli varlıkolan  insanın yer aldığı  kutsal bir mesleği icra edeceksiniz .bugünden itibaren ülkemiz adına, milletimiz adına  çok büyük bir sorumluluğu da üsleniyorsunuz .sizler ayrım yapmaksızın  bu ülkedeki herbir ferdin  huzurunun  ve emniyetinin  teminatısınız.  sizler ülkemizin, milletimizin, özgürlüğümüzün,bağımsızlığımızın  geleceğe doğru  kararlı adımlarla yürüyüşümüzün    güvencesisiniz.  omuzlarınızdaki yükün vesorumluluğunuzun  ne kadar ağır olduğunu,ne kadar hassas olduğunu  çok iyibiliyoruz.  İşte bu yüzdendir ki  görevleriniz ne kadar ağır olursa olsun,sorumluluğunuz ne kadar  büyükolursa  olsun  görevlerinizi hakkı ile yerine  getireceğinizi biliyor eşitliğin her zamankılavuzunuz olacağına  gönüldeninanıyorum. milletimizin ve devletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelentehditlerin destekçileriyle  hainlerle vedüşmanlarımızla mücadelede  azim vekararlılığınızı hiç azaltmadan en ön saflarda olacaksınız. anlınız yolunuz  her daim açık geleceğiniz aydınlık olsun dedi.   

konuşmalarınardından halk oyunları gösterisi yapıldı ve dereceye giren polis okuluöğrencilerine hediye ve teşekkür plaketi protokol mensupları tarafındanverildi. mezun polis adaylarının yemin etmesinin ardından genç polisler kepatarak aileleri ile buluşup büyük sevinç yaşadı. ankara’da gölbaşı Özel harekatmerkezinde şehit düşen polislerin eşleri kübra ve emine oruç da yakınlarıylamezun olmanın gururunu yaşadı. programa katılan şehit ahmet ve mehmet oruç’unbabası ali oruç, çocuklarına yazdığı şiiri okuması duygu dolu anlarınyaşanmasına neden oldu.

aksarayŞehit Önder güzel pomem’de düzenlenen mezuniyet törenine, aksaray valisi aykutpekmez, ak parti milletvekili cengiz aydoğdu, mhp milletvekili ramazan kaşlı,  aksaray Üniversitesi rektörü  prof. dr. yusuf Şahin, garnizon komutanıjandarma albay fuat anık, belediye başkan vekili süleyman canbulut, pomemmüdürü niyazi turgay, İl emniyet müdürü ali karabağ, protokol mensupları, şehitpolisler ahmet ve mehmet oruç’un babası ali oruç, mezun polislerin aileleri veçok sayıda davetli katıldı.

haber merkezi 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL