Siyaset

SEÇİM BİR DURAKTIR SAĞ SALİM GELECEĞİZ

mÜsİad aksaray başkanı eyup dağdaş, 24 haziranseçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. dağdaş; “24 haziran seçimleridiğer seçimler gibi, çıktığımız güçlü türkiye yolunda sadece bir duraktır ve budurağı da sağ salim geçeceğiz.” dedi…

SEÇİM BİR DURAKTIR SAĞ SALİM GELECEĞİZ

mÜsİad aksaray başkanı eyup dağdaş, 24 haziranseçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. dağdaş; “24 haziran seçimleridiğer seçimler gibi, çıktığımız güçlü türkiye yolunda sadece bir duraktır ve budurağı da sağ salim geçeceğiz.” dedi.

dağdaş açıklamasında:

“memleketimiz son 16 yılda, gerek yurtdışındauluslararası politik değişimlerin olumsuz etkilerini gerekse yurt içinde kendialeyhine tertiplenmiş kışkırtmaların aciz hedeflerini başarıyla bertaraf ederekdoğru bildiği yolda ilerlemesini sürdürmüştür. sosyal tahriklerden algıoyunlarına, hukuki manipülasyonlardan milli birliğimize karşı suikastplanlarına ve hatta darbe girişimine kadar, yoluna çıkarılan her engeli ferasetve sabırla atlatmış ve nice imtihanlardan güçlenerek çıkmıştır. geldiğimiznoktada, 16 yıllık siyasi istikrarın ekonomimize sağladığı % 5,9’luk ortalamabüyüme oranı ve milli gelirimizin 8,6 katına çıkmasıbu durumun en önemlikanıtıdır. Öte yandan, hayata geçirilen devasa projeler, teknolojik yatırımlar,savunma sanayiindeki dışa bağımlılığın azaltılmasına yönelik çalışmalar,alternatif enerji kaynaklarının artırılması, ulusal hedeflerin çok ötesinde,uluslararası ekonomik arenada söz sahibi bir türkiye’nin varlığını işaretetmektedir. kim ne yaparsa yapsın bizleri, inandığımız ve kendimizi adadığımızbu yoldan; memleket sevdamızdan döndürememiştir ve döndüremeyecektir.

bu topraklar memleketimizdirve asırlar boyu; bereketin,medeniyetin, sabrın, sükûnetin ve dirayetin sembolü olmuştur. bir ekip beşbiçtiğimiz toprağımızda sadece ekinler değil, nice kültürler yükselmiştir.bugün, nedense gıpta ile hayran kaldığımız ve taklit ederek zaman kaybettiğimizsözde “medeni dünya”, vaktiyle bizim tohumlarımızdan ilham almıştır.  zannederiz ki medeniyet, milletleri kendiaralarında derecelendirme ölçütüdür. oysa asıl mesele, bir milletin asırlarboyu, kendine has ve kendisiyle müsemma olanı oluşturup onu korumamecburiyetidir.

bu topraklar, memleketimizdir. zorluğu sabır ilekarşılayıp başarıyı sükûnetle dillendiren milletimiz, adabına ve edebine uygunilerlemiştir. “hangi ülkenin başına gelse yerle yeksan olur” deneceksıkıntıları devletimiz, halkımızın dirayetiyle yenmiştir. Şimdi, bu kadimdeğerlerimizi bir kez daha yükseltme vaktidir.  Şimdi, zaten bizim olanı, daha yükseğe taşıma vaktidir: “güçlü ve Özgüntürkiye”… 

İşte bu nedenle, meselemiz türkiye’dir diyoruz.

meselemiz türkiye olursa farklılıklarımız öneminikaybeder.

meselemiz türkiye olursa her fark, bize ancak güç katar.

meselemiz türkiye olursa asıl gücümüz, insanımız veinsanlığımız olur.

meselemiz türkiye olursa insanlığımız dünyaya, unuttuğumerhameti hatırlatır. 

meselemiz türkiye olursa bizim merhametimiz, mazlumlarınumudu haline gelir.

meselemiz türkiye olursa umudun beşiği, yeniden bizimmedeniyetimiz olur.

meselemiz türkiye olursa medeniyetimiz; ekonomisindenkültürüne, sosyal hayatından teknolojik ilerlemesine kadar her alanda inancını“birlik duygusundan” alır.

meselemiz türkiye olursa “birlik”, farklılıkların önünegeçer.

bizler, kısa mesafelerin değil, uzun yolların yolcusuyuz.Çıktığımız bu yolda, 24 haziran da diğer seçimler gibi sadece bir duraktır vebu durağı da sağ salim geçeceğiz.

bu topraklar memleketimizdir. asıl mesele, memleketimizinmenfaatidir. asıl mesele, bugünü kurtarmak değil, türkiye’yi çok daha güçlü biryarına hazırlama vaktini değerlendirmektir” dedi.

haber merkezi

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL