Köşe Yazıları

SAMİMİYETİYLE GİRDİĞİ GÖNÜLLERDEN 3. ONAY!!!

… Gerçekten de tebriki fazlasıyla hak ediyor. Bunun sebebi 1. dönemindeki zorluğu yaşamadan. 2. dönemindeki gibi ise karşısına rakipte çıkmadan 3.dönemine girdiği tek listeyle seçimi kazanarak yeniden Odasının başkanıseçildi. Siyaset..

SAMİMİYETİYLE  GİRDİĞİ GÖNÜLLERDEN 3. ONAY!!!

Gerçekten de tebriki fazlasıyla hak ediyor.

Bunun sebebi 1. dönemindeki zorluğu yaşamadan.

2. dönemindeki gibi ise karşısına rakipte çıkmadan 3.dönemine girdiği tek listeyle seçimi kazanarak yeniden Odasının başkanıseçildi.

Siyaset gibi Meslek Odalarında da gönüllere girilmesindençok bunun muhafazası önemlidir.

Bundan önemlisi ise girilen gönüllerdeki yerinkatmerlendirilmesidir.

Son seçimde alınan sonuç ise bunun ete kemiğe bürünmüşhalidir.

Bahsettiğim Gazeteci Ahmet Erbaş ağabeyin “ Hoplatanlar”diye tarif ettiği ilimiz tarım platformunun kurmaylarından olan Ziraat odasıBaşkanı Emin Koçak.

KOÇAK DİKLEŞMEDEN DİK DURARAK, ÇİTFTÇİLERİN HAYATINIKOLAYLAŞTIRARAK GÖNÜLLERE GİRDİ!

Emin Koçak’ın 1. Ziraat odası başkanlığı seçimihatırlanacağı gibi epey zorlu geçmişti.

Fakat bu zorlu maratonun ardından seçimi kazanmasındansonra daha önce ilimizin diğer ana Meslek Odaları arasına faaliyetleri ilegirilmediği için çokta bilinmeyen odasını öncelikle kamuoyunun bilmesinisağladı.

Ardından Tarım platformu ile odasının daima hitapettikleri nezdinde iri ve diri olmasını, bu arada Kurum başkanlığını hükümetieleştiri yeri olarak kullanmak yerine diklenmeden her vesileyle temsilettiklerinin haklarını da medeni şekilde savunarak bunların alınmasını sağladı.

Bu samimi çabalarıyla eli güçlenen ve iş birliği yaptığıaynı kulvardaki Meslek Odalarıyla sağladığı birliktelikle çiftçinin ve dolayısıylailimizin meselelerin her vesileyle hükümet nezdinde daha güçlü şekilde dilegetirilmesini sağladı.

ELEME MAKİNALARI VE KANTARLARLA ÇİFTÇİNİN AYAĞINDAHİZMETE KAVUŞMASINI SAĞLADI!

Çiftçilerin ürünlerinin elenmesi  ve başta Toprak mahsulleri olmak üzere çeşitli yerlere verilecek ürünlerin yerinde tartılabilmesi, daralarınınalınabilmesi için bir çok yere bu tesislerin kurulmasını sağladı.

Çiftçinin ihtiyacı olan ilaçları daha uygun fiyatla vedaha seri şekilde ulaşılmasını sağladı.

Toprak analiz sistemi ve Ziraat mühendisleriyle çiftçininmeselelerine çözümü kolaylaştırdı.

ÇİFTÇİ KAYIT SİSTEMİ İÇİN ÇİFTÇİNİN TARIM MÜDÜRLÜĞÜNEGİTMESİ YERİNE KURUMUN MEMURLARINI ÇİFTÇİNİN AYAĞINA GETİREREK ZAMAN KAYBININÖNÜNE GEÇİLMESİNİ SAĞLADI

Daha önceki uygulamada vatandaş arasında” Tarla Parası”olarak bilinen Çiftçi Kayıt Sistemi(ÇKS) için çiftçiler Ziraat Odasından kayıtaldıktan sonra dosyalarını tamamlamak ve sisteme bu şekilde girerek ekilentarlalarının dekarı başına devlet tarafından verilen bedeli alabilmek içinTarım ve Orman il Müdürlüğüne gidiliyordu.

Emin Koçak’ın kurum nezdindeki girişimleriyle çiftçininiki hizmeti de şehir merkezinde olan ve çiftçilerin ulaşması daha kolay olanOdanın binasında verilmesiyle çiftçinin zamandan kazanması sağlandı.

BU YIL İÇİNDE YENİ ZİRAAT ODASI HİZMET BİNASIYLA ÇİFTÇİYEDAHA KALİTELİ HİZMET VERİLECEK

Vali Ali Mantı Beyi Cemiyetlerimiz olarak ziyarettençıkınca ziyaret ettiğimiz Ziraat Odası başkanı Emin Koçak tarafından ziyaret esnasında bizimle paylaşılan ve daha sonrada kamuoyuyla dapaylaşılan bilgide de belirtildiği gibi şu anda şehir içinde bulunan başta parksıkıntısı olmak üzere bir çok yönden çiftçilere rahat hizmet etme konusundasıkıntılara sebep olan bina yerine Park sıkıntısı da olmayan daha ferah ve  bir çok hizmeti aynı anda verebilmekapasitesine sahip olacak olan gereğinde çiftçiye eğitim verilecek yeri deolacak olan bina bu sene  yaz aylarındahizmete girecek.

Yeni Ziraat Odası hizmet binası Tarım Müdürlüğü yanında 2bin metrekare alan içerisinde 3 katlı olarak yapılması planlanan binanınprojesi onaylandı.

Hizmet binasının alt katında 200 kişilik toplantı salonu,giriş katında oda üyelerin işlem yapacağı yerler, üst katta ise yine 100-150kişilik toplantı ve seminer salonu yer alacak.

Binanın Tarım ve Orman il Müdürlüğü yanında olması iseçiftçinin Ziraat odasına geldiğinde Tarım ili Müdürlüğündeki işini de, burayageldiğinde ise Ziraat Odasındaki işini de halledebilecek olmasıyla bu bina ilebir taşla iki kuşunda vurulması sağlanmış olacak.

Bir kaçını verdiğim hizmetleriyle çiftçilerin gönüllerinegirmeyi başaran Emin Koçak 2. Seçimdeki rakiplerine rağmen 3. seçiminde iserakipsiz girmesiyle daha önceki girdiği gönüllerdeki yerini katmerlenmesiyle seçime  tek liste ile girerekkazandı.

Emin Başkan ve birlikte seçilen arkadaşlarını tebrikediyor ilimiz ve ülkemiz için daha nice nice başarıları iri ve dolayısıyla diriolarak gerçekleştirmelerini diliyorum.

Rabbim yar ve Yardımcımız olsun.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL