Siyaset

SALDIRILARI CİDDİ VE İNANDIRICI BULMUYORUZ

hak-İş konfederasyonu genel başkanı mahmut arslan, abd,İngiltere ve fransa’nın esed rejimine karşı düzenlediği hava operasyonunailişkin, “esad rejiminin bir milyona yakın suriyeliyi katlettiğidönemlerde sessiz kalan emperyalist ihanet güçlerinin, bir şekilde kamuoyunurahatlatmak..

SALDIRILARI CİDDİ VE İNANDIRICI BULMUYORUZ

hak-İş konfederasyonu genel başkanı mahmut arslan, abd,İngiltere ve fransa’nın esed rejimine karşı düzenlediği hava operasyonunailişkin, “esad rejiminin bir milyona yakın suriyeliyi katlettiğidönemlerde sessiz kalan emperyalist ihanet güçlerinin, bir şekilde kamuoyunurahatlatmak için yaptıkları saldırıları, ciddi ve inandırıcı bulmuyoruz.”dedi.

arslan, bir otelde düzenlenen hizmet-İş aksaray Şubebaşkanlığı 7. olağan genel kurulu’nda, taşeron işçilerin kadroya geçirilmesinincumhuriyet tarihinde yapılan en önemli reformların başında geldiğini söyledi.

demokrasi tarihinde böyle bir çalışmanın daha önceyapılmadığına dikkati çeken arslan, “Şu an kamuda, bakanlıklar, yerelyönetimler ve özel idarelerde toplam çalışan kadrolu sayısı 170 bin. bu sayının5 katı arkadaşımız kadrolu oldu. bu dünyada karşılaşılamayan bir örnek.”diye konuştu.

– “havadanbelli yerlere bomba atarak kamuoyunu rahatlatmaya çalışıyorlar”

abd, İngiltere ve fransa’nın esed rejimine karşı düzenlediğihava operasyonuna değinen arslan, şu ifadeleri kullandı:

“rejimine karşı kimyasal silah kullandığıgerekçesiyle saldırı düzenlendi. biz, esad rejiminin bir milyona yakınsuriyeliyi katlettiği dönemlerde sessiz kalan emperyalist ihanet güçlerinin,bir şekilde kamuoyunu rahatlatmak için yaptıkları saldırıları ciddi veinandırıcı bulmuyoruz. kesinlikle havadan belli yerlere bomba atarak kamuoyunurahatlatmaya çalışıyorlar. dolayısıyla bunların ikiyüzlülüğü, suriye halkınıdüşünmeyen yaklaşımlarını samimi bulmuyoruz. eğer öyle olsaydı, bir milyonayakın suriyeliyi katleden esad’dan hesap sorulurdu. bütün bunlara rağmen esadhak etti mi derseniz, fazlasıyla hak etti ama bütün bunlar esad’ı vearkasındaki güçleri zayıflatmaya, geri çekilmesine yetmeyecek.”

arslan, türkiye’nin ekonomik anlamda kuşatılmakistendiğini vurgulayarak, bugüne kadar siyasi anlamda birçok darbe girişiminive olağanüstü dönemlerin başarıyla atlatıldığını vurguladı.

bu defa türkiye’ye ekonomik bir operasyon yapılmakistendiğini dile getiren arslan, kredi derecelendirme kuruluşları, uluslararasıfinans çevreleri ve bir kısım güçlerin, türkiye ile ilgili olumsuz mesajlarvermeye devam ettiğine dikkati çekti.

arslan, türkiye’nin gücünün ve imkanlarının farkındaolduklarını, türkiye’nin ekonomik krize girmeyeceğine inandığına dikkatiçekerek, “kriz tellalları türkiye’de bir kısım dengeleri bozmak için ciddibir çalışma yapıyor. bu çalışmaları boşa çıkarmak için hepimizin sorumlulukalması gereken alanlar var. hükümet bu konuda daha somut adımlar atmalı. bukrizi getirmeye çalışanlara karşı tedbirli olmamız gerekiyor.” dedi.

 “28 Şubat süreci sadece askeribürokrasiyle sınırlı olamaz”

28 Şubat davası kararına da değinen arslan, bu sürecintürkiye’nin yakın tarihte yaşadığı en büyük krizlerden biri olduğunu aktardı.

buna karşın, 28 Şubat krizinde yer alanların büyükbölümünün yargılamada yer almadığına işaret eden arslan, şunları kaydetti:

“dünkü karar bir nebze de olsa içimizi rahatlattı.artık türkiye’de hem 12 eylül darbesinin yargılanıp hüküm giymesi, hem de 28Şubat süreci imarlarının, özellikle askeri bürokrasinin cezalandırılmasıaslında darbecilere önemli bir mesajdır. 28 Şubat süreci sadece askeribürokrasiyle sınırlı olamaz. Özellikle darbeyi kışkışlayan medya, bu süreçteyargılanmadı. medya içindeki bu darbeciler ne yazık ki hesap vermediler. medyave bunun gibi organlardaki kişilerin de hesap vermelerini istiyoruz.”

toplantıya, ak parti aksaray milletvekili mustafaserdengeçti, aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı ve sendika üyelerikatıldı.

aa

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL