Sağlık

SAĞLIKTA DEVRİM

tbmm ak parti grup başkanvekili ve aksaray milletvekiliİlknur İnceöz, aksaray`ın özellikle sağlık ve ulaşım alanları başta olmak üzereak parti ile çağ atladığını ifade ederek “ak parti 16 yıldır gece gündüzdemeden cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemize hizmet ediyor. bu hizmetlerdende aksaray`ımızı en iyi şekilde faydalandırdık” dedi.  

yaşanabilir bir ülke için sağlık konusunun son dereceönemli olduğuna dikkat çeken tbmm ak parti grup başkanvekili ve aksaraymilletvekili İlknur İnceöz; “hasta odalarımızı nitelikli yani içinde tuvaleti,banyosu ve en fazla iki hasta yatağı olan konforlu odalara dönüştürdük,dönüştürmeye de devam ediyoruz. aksaray`a getirdiğimiz sağlık yatırımlarısayesinde beş yıldızlı otel kalitesindeki hastanelerden 400 yataklı hastaneönümüzdeki aylarda açılışı yapılacak. aynı hastaneye ek olarak 200 yataklıhastanenin de temelini attık. hemşerilerimiz sağlık hizmetlerini moderncihazlar ve uzman personeller eliyle en iyi şekilde alıyorlar” dedi.

aksaray`i sağlıktaÇağ atlattık

aksaray`da hastanelerden sağlık hizmeti alan vatandaşsayısını 16 yılda 4 katına çıkardıklarının altını çizen İlknur İnceöz şöyledevam etti: “2002 yılında aksaray`da hastanelerden 275 bin 514 hemşerimizsağlık hizmeti alırken bu rakam şehrimize yaptığımız sağlık yatırımlarısayesinde 2017`de bir buçuk milyonlar seviyesine çıktı. ak parti iktidaragelmeden önce özel hastanenin olmadığı aksaray`ımızda 518 hastanedehemşerilerimiz sağlık hizmeti almaya çalışırken, 2017 tarihi itibariyleşehrimize 134`ü özel olmak üzere 752 hastane kazandırdık. bizim yıkmakla,talanla, yalanla, dolanla işimiz yok. bizim tek işimiz hizmet, en büyük gücümüzise millet. biz halkımız için varız, tek gayemiz halkımızın mutluluğu, refahıve bu güzelim ülkede sağlıklı şekilde yaşamasını sağlamaktır. ”

sağlık yatırımlarının sadece hastaneler ile sınırlıkalmadığını kaydeden tbmm ak parti grup başkanvekili ve aksaray milletvekiliİlknur İnceöz, “aksaray`ımıza iktidarlarımız döneminde yapılan sağlıkyatırımları neticesinde “ aksaray’da 112 acil İstasyon sayısı” 5’den 18’e,ambulans sayısı 13’den 52’ye, hekim sayısı 289’dan 424’e, sağlık personelisayısı 1009’dan 2020’ye yükseldi. aksaray`ımızda hemşerilerimiz anjiouygulamasından faydalanamıyordu. bugünse aksaray`ımızda 3 bin 490 hemşerimizhastanelerimizde anjio uygulamasından faydalanarak sağlıklarına kavuştu” dedi.

aksaray sağlıkmerkezi haline geldi

ak parti iktidarlarından önce aksaraylıların sağlıkhizmeti almak için başka illere gittiğini kaydeden İnceöz, “aksaray`a 284milyon tl sağlık yatırımı yaparak, hemşerilerimize birinci sınıf sağlık hizmetigetirdik. getirdiğimiz sağlık yatırımları neticesinde aksaray`ımız artıkbölgesinden hasta kabul eden bir sağlık merkezi haline geldi” dedi.

ak parti`nin 3 kasım 2002 seçimlerinde güçlü türkiye,güçlü aksaray vaadiyle yola çıktığını kaydeden tbmm ak parti grup başkanvekiliİlknur İnceöz, “16 yıldır türkiye de ve aksaray’ımızda tüm ilçelerimize veköylerimize hizmet götürdük. aksaray`ımızda taş üstüne taş koymanın,hemşerilerimize hizmet ulaştırmanın gayesini güttük.  aksaray’a son 16 senede, eğitimden sağlığa,tarımdan enerjiye, orman ve su işlerinden toplu konuta, “toplam 11katrilyon lira” yatırım yapıldı” dedi

aksaray`a ulaşmakdaha hızlı ve güvenli

aksaray`ın teşvik sistemi sayesinde yatırımcılar içincazibe merkezi haline geldiğini kaydeden tbmm ak parti grup başkanvekili veaksaray milletvekili İlknur İnceöz sözlerine şöyle devam etti; “teşviksisteminin sağladığı avantajların yanı sıra türkiye’nin doğu-batı, güney-kuzeyyönlerine uzanan karayolları kavşağında yer alan aksaray`ı diğer şehirlerebağlayan devlet yollarını 335 kilometreye; ilçe, belde ve köyleri şehirmerkezine ulaştıran il yollarını 273 kilometreye uzattık. böylece kente erişimidaha hızlı ve güvenli hale getirerek aksaray’daki karayolu ağını 208 km’sibölünmüş yol olmak üzere 608 kilometreye ulaştırdık”

aksaray ulukışlademiryolu yatırım programına alındı

İnceöz, aksaray- ulukışla arası 86 kilometrelikdemiryolunun takipçisi olduğunu ve çalışmaları yakından takip ettiğinin altınıçizerek, “2018 yılı yatırım programına aldırdığımız proje 1 milyar 131 milyon500 bin tl’ye mal olacak. 86 kilometre hat uzunluğuna sahip aksaray-ulukışlademiryolu projesi’nin ödeneği ayrıldı. İhalesinin yapılması ile yapımına dabaşlanacaktır. demir yolumuzun faaliyete geçmesiyle birlikte aksaray’ımızdaüretilen ihraç mallarının mersin limanına ekonomik olarak daha cazip fiyat vekoşullarda taşınması aksaray`a yatırım yapan iş adamlarına büyük bir avantajsağlayacak. aksaray’ımız böylece yatırımcılar için bir cazibe şehri halinegelecek” dedi.

duble yol yapımınaaksaray’dan başlandı

Ülkemiz de ilk duble yol çalışmasının da aksaray’dabaşladığını söyleyen tbmm ak parti grup başkanvekili ve aksaray milletvekiliİlknur İnceöz, bugün aksaray’ın dört bir yanı duble yollarla çevrilidir.trafikte kazalar duble yollar sayesinde en aza indirgenmiştir. can ve mal kaybıçok çok az olmaktadır. 2007 seçimlerine giderken tek konu konya yolunun dubleyol olması idi. konya yolu da, diğer çevre illere bağlanan yolların tamamıduble yol olmuştur. bu yollarımızın kalitesi dahi tartışılamaz şekilde çokkalitelidir. ayıca ilçelerimize bağlanan yollar ile köy ve arazi yollarındakikaliteyi de halkımız , milletimiz görmektedir.

hızlı trenleulaşım daha da kolaylaşacak

ak parti iktidarları ile ülkemizde yüksek hızlı trençalışmalarının da başlandığını ve hızlı treni kullanan vatandaşlarımızın bununrahatlığını da yaşadıklarını belirten tbmm ak parti grup başkanvekili veaksaray milletvekili İlknur İnceöz, aksaray’dan geçecek olan kayseri- antalyahızlı tren hattının fizibilite çalışması yapıldı. 2023 yılına inşallahtamamlanacak. ayrıca niğde’den başlayıp, aksaray, kırşehir, kırıkkale arasıyüksek hızlı tren yapımı müjdesini de cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğanaksaray mitinginde halkımıza vermiştir.

aksaray hızlı treni ile duble yolları ile yük treni ileulaşım alanında ülkenin de ortasında olmasından dolayı hizmetleri en üst seviyede almaya devam edecektir.” dedi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası