Sağlık

GENÇLER BAĞIMSIZ OLMALI

aksaray İl sağlık müdürü uzman doktor cengiz kııçaslanyaptığı basın açıklamasında;

“merkezi sinir sistemini etkileyerek fiziksel veya ruhsalsorunlara yol açan, sürekli kullanımına bağlı olarak zamanla kişide daha fazlakullanma isteği uyandıran ve alınmadığında ihtiyaç hissettiren maddeleruyuşturucu olarak adlandırılmaktadır. uyuşturucu kullanımı, beden ve ruhsağlığını bozmakla beraber ölümlere sebep olmakta ve yol açtığı adli, sosyal vehukuki sorunlarla toplumsal yapıya zarar vermektedir. uyuşturucu, toplumlarınbugününü ve yarınını tehdit eden, özellikle genç kuşakları esir alan çokkatmanlı, çok boyutlu bir sorun haline dönüştü. türkiye’nin jeopolitik konumu,pek çok avantajın yanında, maalesef ülkemizi uluslararası kaçakçılığın transitnoktası da yapmaktadır. Şüphesiz ki millet olarak sahip olduğumuz güçlü aileyapımız, diğer toplumlara nazaran bizi uyuşturucu ile mücadele bağlamındafarklı bir yere taşımaktadır. manevi değerlerimizin sağladığı kalkan sayesindediğer ülkelerle karşılaştırıldığında, uyuşturucu kullanım oranları halen çokdüşük seviyelerde seyretmektedir. ancak tek bir evladımızın bile uyuşturucubatağına düşmesi kabul edilemez.

bu amaçla sağlık müdürlüğü olarak, İlköğretim, lise veÜniversite’de eğitim gören öğrencilerimize bağımlılık İle mücadeledefarkındalık çalışmaları, kuran kurslarında eğitime gelen ebeveynlerimizebağımlılık İle mücadelede farkındalık çalışmaları, 15 temmuz milli İrademeydanında vatandaşı bilgilendirmek amaçlı sağlıklı yaşam aracımızla bağımlılıkİle mücadelede farkındalık çalışmaları, organize sanayi bölgesinde istektebulunan fabrikalara bağımlılık İle mücadelede farkındalık çalışmaları,Üniversite kız yurtlarına bağımlılık İle mücadelede farkındalık çalışmalarıyapılarak vatandaşımız bilgilendirilmiştir” dedi.

haber merkezi 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası