Ekonomi

RAMAZAN AYINDA ET FİYATLARI SABİT KALACAK

aksaray yenigün gazetesi olarak güncel et fiyatlarını veramazan ayının et fiyatlarına etkisini yapmış olduğumuz röportajlarlakasaplardan bilgiler aldık. kasaplar; “et fiyatlarındaki artışı piyasa belirliyor.talep arz meselesidir. Çok olursa fiyatlar düşer az..

RAMAZAN AYINDA ET FİYATLARI SABİT KALACAK

aksaray yenigün gazetesi olarak güncel et fiyatlarını veramazan ayının et fiyatlarına etkisini yapmış olduğumuz röportajlarlakasaplardan bilgiler aldık.

kasaplar; “et fiyatlarındaki artışı piyasa belirliyor.talep arz meselesidir. Çok olursa fiyatlar düşer az olursa fiyatlar artar.

et fiyatları 43-47 arasında kasaplarda satılıyor. kemiklikesim 28 liradan olurken. hayvanın her yeri ve bölgesi ayrı fiyatı olduğu içinfiyatlar 43-47 bantları arasında değişmektedir. türkiye’de hayvancılık diğeryıllara göre azaldığı ve köylerdeki yerleşim yerlerindeki nüfus giderek düştüğüiçin ister istemez et fiyatlarına yansıyor. son aylardaki yem fiyatlarınınartışı yüzünden de et fiyatları artıştadır. ancak ramazan ayında etfiyatlarında artış beklemiyoruz. ne kadar et fiyatları düşük olursa bizlerde okadar çok et satarız” dediler.

haber vedat t.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL