Gündem

OSMANLICA YARIŞIYOR

hayrat vakfı kyk yurtlarında osmanlıca yarışıyor sınavıyaptı. hayrat vakfı tarafından türkiye genelinde yapılan osmanlıca yarışıyorprogramına aksaray’dan 800 öğrenci katıldı. kurs gören bu 800 öğrenci osmanlıcasınavına tabi tutularak ilk 3’ giren..

OSMANLICA YARIŞIYOR

hayrat vakfı kyk yurtlarında osmanlıca yarışıyor sınavıyaptı. hayrat vakfı tarafından türkiye genelinde yapılan osmanlıca yarışıyorprogramına aksaray’dan 800 öğrenci katıldı. kurs gören bu 800 öğrenci osmanlıcasınavına tabi tutularak ilk 3’ giren kişilere ödüller verilerek ankara’dayapılacak olan türkiye geneli yarışmasına katılma hakkı kazanacak.

hayrat vakfı başkanı ekrem taşdemir osmanlıca yarışıyor sınavı hakkında açıklamalardabulundu.

hayrat vakfı başkanı ekrem taşdemir; 3 yıldır kyk’larda başlattığımız osmanlıcakurslarının  bu yıl bunları taçlandırmakadına tüm türkiye de 35bin kişinin katıldığı bir osmanlıca kyk’lardagençlerimiz osmanlıcada yarışıyor adlı bir yarışma düzenledik. aksaray’ımızdada 800 kişi baş vurdu. bu baş vurma ve gençlerimizin gayretleri bizi  sevindirdi. Çünkü geçmişimizi, tarihimizi,ecdadımızı kültürümüzü bir nebzede olsa osmanlıcayı öğrenerek arşivlerimizdekitarihimizi edebiyatımızı öğrenerek yeni nesillere aktarmak  yeniden güzel müreffeh  bir devlet bir millet inşa etmek için güzelbir çalışma oldu.bugün biz buradayarışmamıza müracaat eden  gençlerimizle bu binada yarışma yapacağız. İlde ilk 3 giren arkadaşlarımız daha sonraankara’da türkiye genelinde  türkiye finaliniyapacaklar. bizler bu yarışmaya kazanan arkadaşlarımıza pek çok ödüllerimiz var.bunlar yurt dışı gezileri ve kitaplar gibi hediyelerimiz var. kyk müdürlerimize,il müdürümüze, diğer arkadaşlarımıza bizimle berber 40 gündür kyk’  larda hizmet veren öğretmen arkadaşlarımızateşekkür ediyorum dedi.

haber yaşar karatay 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL