Asayiş

ÖNCE BIÇAKLANDI SONRA YANDI

aksaray’da yaklaşık 3 ay önce evinde çıkan yangında ölüolarak bulunan kişinin 200 tl’lik yemek borcu yüzünden önce 14 yerindenbıçaklandığı, daha sonra da delil kalmaması için yakıldığı ortaya çıktı  aksaray’da yaklaşık..

ÖNCE BIÇAKLANDI SONRA YANDI

aksaray’da yaklaşık 3 ay önce evinde çıkan yangında ölüolarak bulunan kişinin 200 tl’lik yemek borcu yüzünden önce 14 yerindenbıçaklandığı, daha sonra da delil kalmaması için yakıldığı ortaya çıktı 

aksaray’da yaklaşık 3 ay önce evinde çıkan yangında ölüolarak bulunan kişinin 200 tl’lik yemek borcu yüzünden 14 yerindenbıçaklandıktan sonra yakıldığı ortaya çıktı.

olay, aksaray’ın ağaçören ilçesinde 29 ocak tarihindemeydana geldi. edinilen bilgiye göre, ağaçören ilçesi gümüştepe mahallesi’ndeikamet eden salih koçak (56), bilinmeyen bir nedenle çıkan yangında evinde ölüolarak bulundu. yangının ardından bazı şüpheli bulgulara ulaşan aksaray İlemniyet müdürlüğü asayiş Şubesi ekipleri, cumhuriyet savcısı ile birlikteyapılan incelemelerin ardından olayla ilgili çalışma başlattı. yapılanaraştırmaların ardından yanan evde feci şekilde hayatını kaybeden koçak’ıncenazesi, otopsi yapılmak üzere ankara adli tıp kurumuna gönderildi. adli tıpraporu sonucunda salih koçak’ın ev yanmadan önce 14 yerinden bıçaklanaraköldürüldüğü tespit edildi. olayın cinayet olduğunun ortaya çıkmasının ardındanharekete geçen polis, daha önceden bıçaklanarak öldürüldüğü tespit edilen salihkoçak’ın cinayet zanlılarının yakalanması için özel bir ekip kurdu. Üç ay sürençalışmanın ardından 2 şüpheliyi tespit eden özel ekip, şüphelileri teknik vefiziki takibin ardından düzenlediği operasyonla gözaltına aldı. 

keserle başınavurduktan sonra 14 yerinden bıçaklayıp yakmışlar

Şüphelilerden lokantacı gökhan b. (26) ankara sincan’da,aksaray Üniversitesi muhasebe bölümünde 2. sınıf öğrencisi olan Ömer b. (20)ise ağaçören ilçesinde yakalandı. İki gün süren çapraz sorgunun ardındanzanlıların salih koçak ile 200 liralık yemek borcunu ödemediği gerekçesiyletartıştıklarını söylediği öğrenildi. Şüpheliler, tartışma esnasında salihkoçak’ın başına keserle vurduktan sonra 14 kez bıçaklayarak öldürdüklerini,ardından da delil bırakmamak için cesedi ve evi yakarak olay yerinden kaçtıklarınıitiraf etti. Şüpheliler, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevkedildi. 

bıçaklanarak öldürülen ve evi yakılan salih koçak’ınağaçören ilçesinde ayakkabı boyacılığı ve temizlik işlerinde çalışarak geçiminisağladığı öğrenildi. Öldürülen salih koçak’ın kendisini öldüren lokantacıgökhan b. ile cinayetten 15 gün önce fotoğraf çekildiği de ortaya çıktı.

İha

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL