Sağlık

OLASI BİR AFET İÇİN TATBİKAT YAPILDI

aksaray da olası bir afet durumuna karşı  İl afet müdahale planı kapsamında sağlık, güvenlik, yangın ve arama kurtarma ekipleri tatbikat yaptı. aksaray valiliği İl afet acil durum (afad) müdürlüğü tarafından..

OLASI BİR AFET İÇİN TATBİKAT YAPILDI

aksaray da olası bir afet durumuna karşı  İl afet müdahale planı kapsamında sağlık, güvenlik, yangın ve arama kurtarma ekipleri tatbikat yaptı.

aksaray valiliği İl afet acil durum (afad) müdürlüğü tarafından hazırlanan “afet müdahale planı” kapsamında gerçekleştirilen uygulamalı eğitimlerin ardından tatbikat yaptı. kentte olası bir afete hazır olmak için gerçekleştirilen tatbikata afad, emniyet, ulusal medikal kurtarma (umke), İtfaiye, jandarma ekipleri katıldı. 6.0 büyüklüğündeki bir deprem konusunu ele alınarak yapılan tatbikatta tatbikatta olay yerine intikal eden ekipler ilk olarak arama kurtarma çalışması yaptı. 
yangın, kimyasal gaz sızıntı müdahalesi, kuyudan kurtarma, trafik kazası, yüksekte mahsur kalanların kurtarılması, alt ve üstyapı çalışmaları kapsamında devam eden tatbikatta tüm ekipler görevlerini başarıyla tamamladı.
yapılan tatbikat ile ilgili bilgiler veren afad müdürü cezmi türkmen; tatbikat yapmaktaki amacımız eksikliklerimizi ve aksaklıkları yerinde uygulamalı olarak tespit edip çözüme kavuşturmaktır.
afad İl müdürü türkmen; aksaray İl afet müdahale planı kapsamında alan tatbikatı yaptık. burada, ilimizde afetlerden sonraki arama kurtarma çalışmalarında görevli olan ekiplerimiz var. bunun içerisinde aksaray afad var, umke var, aksaray belediyesi İtfaiye ekibimiz var. birimlerimizde görevli, arama kurtarmadan sorumlu arkadaşlarımız adres üzerinden verilen olaylara alanda müdahale ettiler. aynı zamanda buradaki afeti biz afat yönetim karar destek sistemi ile de destekledik, oradan yönettik. buradaki amacımız ilimizde yaşanabilecek bir afet ve olay  sonrasında arama kurtarma faaliyetleri, altyapı ve üst yapı faaliyetleri, güvenlik, barınma gibi birçok 26 alanda,  yapmış olduğumuz plan hazırlıkları  burada uygulamalı olarak yaptık. dolayısıyla planımızın yanında afet yönetimi afetlerde karar verme mekanizması ve bu çalışmaların alana yansımasını burada test  ederek görmüş olduk. bu test sonucunda gördüğümüz aksaklıklar var, bu aksaklıkları tespit ettik ve çözüm noktasında çalışmalarımız devam edecek. tatbikat yapmaktaki amacımızda  buydu burada eksikliklerimizi ve  aksaklıkları tespit edip çözüme kavuşturmak dedi.
haber: yaşar karatay 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL