Gündem

OKULLAR 13 ŞUBAT ASÜ 20 ŞUBAT’TA AÇILACAK

kahramanmaraş’ta meydana gelen çevresindeki birçok ilde etkisini hissettiren depremler nedeniyle tüm türkiye’de okullar 13 Şubat 2023 gününe kadar tatil edildi. kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem kahramanmaraş, hatay, diyarbakır, adıyaman,..

OKULLAR 13 ŞUBAT ASÜ 20 ŞUBAT’TA AÇILACAK
kahramanmaraş’ta meydana gelen çevresindeki birçok ilde etkisini hissettiren depremler nedeniyle tüm türkiye’de okullar 13 Şubat 2023 gününe kadar tatil edildi.
kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem kahramanmaraş, hatay, diyarbakır, adıyaman, malatya, gaziantep, Şanlıurfa, adana, osmaniye ve kilis başta olmak üzere yurdun birçok noktasında hissedilirken depremin etkisi aksaray’da da hissedildi. meydana gelen depremin ardından açıklama yapan millî eğitim bakanı mahmut Özer tüm türkiye’de okulların 13 Şubat 2023 tarihine kadar tatil edildiğini açıkladı. bakan Özer açıklamasında; “Şu anda tüm türkiye’deki hava şartlarını göz önüne alarak ve deprem bölgelerindeki arama çalışmalarının daha sükûnetli olması bakımından tüm türkiye’deki okullarımızı 13 Şubat’a kadar tatil ediyoruz” dedi. 
ayrıca aksaray Üniversitesi’nde de bahar dönemi ders başlangıcının 20 Şubat’a ertelendiği sosyal medya hesaplarından duyuruldu. asÜ’den yapılan açıklamada; “kıymetli öğrencilerimizin dikkatine! yaşanan deprem de dikkate alınarak; bahar dönemi akademik takvimi, 20 Şubat’ta başlayacak şekilde güncellenmiştir. tek ders sınavı da 20 Şubat’ta yapılacaktır” denildi.
haber: yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL