Eğitim Gündem

Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı

Çanakkale Zaferi objelerini taşıyan Çanakkale Muharebeleri Mobil Müzesi, Aksaray da Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin ve öğretmenlerin ziyaretine açıldı. Aksaray Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri Çanakkale tırını ziyaret etti. Aksaray Cumhuriyet İlköğretim Okulu..

Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı

Çanakkale Zaferi objelerini taşıyan Çanakkale Muharebeleri Mobil Müzesi, Aksaray da Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin ve öğretmenlerin ziyaretine açıldı. Aksaray Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri Çanakkale tırını ziyaret etti. Aksaray Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri Çanakkale tırını ziyaret ederek Çanakkale ruhunu yaşadılar. Onlar asla dönmeyi düşmediler 1915 Çanakkale savaşları mobil müzesini gezen öğrenciler tarihte yolculuk yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tarihi savaş değerlerinin sergilenmesi amacıyla gerçekleştirdiği Çanakkale Muharebeleri Mobil Müzesi, Aksaray Cumhuriyet İlkokulunda ziyarete açıldı.
Cumhuriyet İlkokulunda sergilenen mobil müzede, dönemin önemini ve ruhunu anlatan objeler yer alıyor.
Çanakkale’ye gidemeyenler için tasarlanan mobil müze tarihi objelere, resim ve fotoğraflara ev sahipliği yapıyor. Öğrencilerin ve öğretmenlerin takdirini toplayan mobil müze projesi öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.
Mobil müzeyi ziyaret eden Aksaray Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Aras burada yaptığı açıklamada; Çanakkale Zaferi’nin tüm hatlarıyla sergilendiğini gören öğrenciler ve öğretmenler, “Çanakkale’ye gidemeyenler için tarihin şehir şehir gezdiğini görüyoruz. Milletimizin tarihe bir kez daha şahitlik etmesi için büyük bir imkân sağlanmış. Türkiye tarihi için büyük önem arz eden Çanakkale Zaferi’ni en iyi şekilde anlatan bu müze, dönemin şartlarını ve zaferin ruhunu insanlara hissettiriyor dedi. Aksaray Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mehmet Aras konuşmasının devamında Çanakkale ile ilgili resim, maketlerin ve objelerin bulunduğu tarihi 1170 öğrencimiz ve 45 öğretmenimiz ziyaret ederek tarihe yolculuk yaptılar. Çocuklarımızın tarihimizi öğretmenleri adına güzel bir etkinlik oldu diye konuştu.
Haber: Yaşar Karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL