Ekonomi

ODA VE BORSA AKSARAY İÇİN KENETLENDİ

aksaray ticaret ve sanayi odası ile aksaray ticaretborsası haziran ayı meclis toplantısını müşterek olarak düzenlerken işdünyasının önemli iki sivil toplum kuruluşu aksaray için kenetlendi. melendiz otel’de düzenlenen toplantıya aksaray ticaretborsası..

ODA VE BORSA AKSARAY İÇİN KENETLENDİ

aksaray ticaret ve sanayi odası ile aksaray ticaretborsası haziran ayı meclis toplantısını müşterek olarak düzenlerken işdünyasının önemli iki sivil toplum kuruluşu aksaray için kenetlendi.

melendiz otel’de düzenlenen toplantıya aksaray ticaretborsası başkanı hamit Özkök, meclis başkanı nurettin yapılcan, aksaray ticaretve sanayi odası yönetim kurulu başkanı cüneyt göktaş, meclis başkanı fatihtekin ile oda ve borsaların meclis Üyeleri katılım gösterdi.

toplantının açılış konuşmasını yapan ticaret borsasıbaşkanı nurettin yapılcan; “türkiye odalar ve borsalar birliğine bağlı olarak,ticaret ve sanayi odaları ile ticaret borsaları şehrin sanayisini, ticaretini,tarımını ve hayvancılığını en üst noktalara getirmek için çalışmalaryürütmektedir. bu anlamda daha önce olduğu gibi bundan sonraki süre zarfındanda birlik ve beraberlik çatısı altında, kenetlenerek aksaray için çalışacağız”dedi.

atso meclis başkanı fatih tekin’de birlik ve beraberliğinönemine vurgu yaparken yaptığı açıklamada; “Ülkemiz genelinde oda veborsalarımız ile başlayan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri ile sonbulan seçim dönemi 24 haziran itibari ile son bulmuştur. bundan sonraki sürezarfından herkesin üstüne düşen görev şehrimiz için projeler üretmek ve buprojelerin destekçisi olmaktır. oda ve borsamız bugüne kadar aksaray’a onlarcaproje kazandırmış ve aksaray’ın takdir edilen iki kurumu olmuştur. İnşallahortak aklın gücüyle çok daha iyi projeler üretmek ve aksaray’ımızı bölgenin eniyisini yapma çabası içinde olarak hareket edeceğiz” dedi.

aksaray ticaret ve sanayi odası yönetim kurulu başkanıcüneyt göktaş; “geleceğin şehrini aksaray’da inşa ediyoruz vizyonumuzdan yolaçıkarak bugünden itibaren bizlere düşen görev ise ortak aklın gücüyle ülkemizdeve bölgemizde örnek bir aksaray olmasını sağlamak için çalışmak, üretmek veürettiğimizi pazarlamaktır. bugün bölgemizin ve ülkemizin en önemli ticaretmerkezlerinin başında gelen şehrimizin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için ihtiyaçduyduğu temel konuda bu yönde gitmektedir. merkezi İstanbul olan firmalarımızıkatmadan 80- 90 milyon dolar civarında olan ihracat rakamlarımızı 400 milyondolar seviyelerine getirmeliyiz. bunun içinde özellikle arge çalışmalarına önemvermeli projeler üretmeli dünya geneline ürünlerimizi pazarlamalıyız. aksarayiş dünyasının öncü kuruluşu olan aksaray ticaret ve sanayi odamızın yönetimkurulu başkanı olarak inanıyorum ki demiryolunun aktif hale gelmesi ilebirlikte aksaray türkiye’nin en büyük 10 sanayi kenti içerisine girecektir.bunun olmaması için hiçbir engel yoktur. karşımıza çıkan tek engel demiryoludurve o sorunda biz sivil toplum kuruluşlarımızın ve kamu idarecilerimizinsiyasilerimizin birlikteliği ile en kısa sürede ortadan kalkacaktır.  yeterki biz ticaret odası ve ticaret borsasıüyeleri olarak bu projenin takipçisi ve öncüsü olalım. bilmenizi istiyorum kisizler sanayinin tarımın hayvancılığın aksaray’daki başarılı birer örneğiolmanızla birlikte geleceğinin şekillendirecek kişilersiniz. bu anlamda bugünburada şehrimiz için buluştuğumuz müşterek meclis toplantımıza katılımınızdandolayı bir kez daha teşekkür eder sizleri saygı sevgi ve muhabbetleselamlarım. 

aksaray ticaret borsası başkanı hamit Özkök, aksaray’ınher alanda büyüme gösterdiğini bunun neticesinde üzerlerine çok daha büyüksorumluluklar düştüğünün altını çizerken yaptığı açıklamada; “türkiye’ninsanayi’de, tarımda ve hayvancılıkta, en önemli iller arasında yer alanşehrimizin oda ve borsaların kattığı projelerle büyüme göstermesi neticesindehepimizin üzerindeki sorumluluk iki kat artmıştır. bugünden itibaren hepimizinçok daha verimli ve istekli çalışarak aksaray’a hizmet etmesi gerekmektedir.temsilcisi olduğumuz oda ve borsalarımız şehrin ticaretine yön vermektedir.  aksaray’a oda ve borsamızla hareket ederekkazandıracağımız çok daha büyük projeler mutlaka olacaktır. burada ki en önemlihusus ortak birliktelik ve akılla aksaray’ın geleceğini inşa etmektir.türkiye’nin stratejikolarak tam merkezi konumunda bulunan şehrimiz 2023türkiye’sinin tarım, sanayi ve hayvancılık şehri olacak ise bu sadecebirliktelik ile meydana gelecektir. oda ve borsalarımız şehrin vizyonunu veufkunu aşmada öncü kuruluşlardır. unutmayalım ki bugün dünya’da ülkeler değilŞehirler yarışıyor ise bizler de aksaray olarak bu yarışın en büyük adayıolacak aksaray’ı türkiye’nin ilk 10 şehri yapabilmek için çalışacağız “dedi.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL