Köşe Yazıları

NEVZAT PALTA TREN BORCU ÖDENİNCEYE KADAR U.A.Y. BAKANLIĞININ KAPISINA ÇADIR KURMALI!

.. Nevzat Palta Bakanlık kapısında neden çadır kurmasıgerektiğine geçmeden konunun geçmişinin bilinmesinde fayda var!! Aksaray’ın 1845-1920 ve 1933-89 yılları arasında toplamolarak 131 yıl süren 2 ilçelik esaretine çarptırılmasının ana sebebi..

NEVZAT PALTA TREN BORCU ÖDENİNCEYE KADAR U.A.Y. BAKANLIĞININ KAPISINA ÇADIR KURMALI!

..

Nevzat Palta Bakanlık kapısında neden çadır kurmasıgerektiğine geçmeden konunun geçmişinin bilinmesinde fayda var!!

Aksaray’ın 1845-1920 ve 1933-89 yılları arasında toplamolarak 131 yıl süren 2 ilçelik esaretine çarptırılmasının ana sebebi olandışında kaldığımız demiryolunun sebep olduğu olumsuzlukları ortadan kaldıracakolan Demiryoluna kavuşturulmamız 2004 yılında Nevzat Palta’nın DDY Genelmüdürlüğünden istifa ederek Ak Partiden Aksaray Belediye başkanlığıadaylığındaki Ak Partinin seçim vaadiydi.

Dönemin UDH bakanı Başbakan Binali Yıldırım FatihMahallesinde,  Adalet bakanı Cemil Çiçektarafından da günümüz 15 Temmuz Milli İrade meydanında Nevzat Palta’nın Aksarayseçmeni tarafından desteklenmesi istenerek kazanması halinde Aksaray’ındemiryoluna kavuşturulacağı sözünü verdiler.

Dönemin DDY Genel müdürü Süleyman Karaman tarafından dayapılacak demiryolu projesi medya mensuplarıyla paylaşıldı.

18 Aralık 2010’da Binali Yıldırım tarafından ilimiziziyaretinde önce OSB’de Meslek Odaları mensupları ve iş adamlarına daha sonraAk Partinin genişletilmiş il divan toplantısının yapıldığı Belediye Tiyatrosalonunda,26 Mayıs 2011 günü ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Başbakan olarak  ilimizdeki partisinin mitingindeAksaray-Ulukışla hattının hem sözü ,hem de hatta başlatılması talimatı verildi.

O günden bu yana Cumhurbaşkanı Erdoğan, BaşbakanYıldırım, UDH bakanları tarafından şimdiye kadar sürekli olarak tekrarlananhattın 2013’de ÇED projesi tamamlandı.

Nevzat Beyin girişimiyle DDY Genel Müdürlüğü görevine İsaApaydın’ın başladığı 14 Nisan 2016 günü Etüt proje ihalesini alan şirketin sözleşmesi imzalandı.

Etüt Projenin tamamlanıp ,DPT tarafından hattın 2018yatırım proğramına alınmasından sonra hattın ihalesinin yapılması için DDYGenel Müdürlüğü nezdindeki Palta’nın Vekillerle birlikte sürdürdüğügirişimlerle hazırlanan ihale oluru genel müdürlük tarafından Kalkınma bakanlığınagönderildi.

Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçilmedenMilletvekili Cengiz Aydoğdu ve Nevzat Palta tarafından bakan Lutfi Elvan’a buevrakın imzalatılması ikisinin tüm samimi çabalarına rağmen sağlanamadığındanmaalesef şimdiye kadar hat için ilk kazma bile vurulamadı.!!!

NEVZAT BEY İKİ DÖNEM BELEDİYE BAŞKANLIĞI VE 1 DÖNEMDEVEKİLLİK YAPMASINI SAĞLAYAN VAADİN GERÇEKLEŞTİRİLMESİ İÇİN DEMİRDEN ÇİZME VEASA İLE KONUYU ARALIKSIZ TAKİP ETMELİ!

Nevzat Bey 2 dönem Belediye başkanlığını ve 1 dönemmilletvekilliğini bu hatta borçlu.

Bu nedenle de verilen vaadin getirisinden 1. derecedefaydalanan olduğundan eskilerin tabiriyle  “Ayaklarına demirden çizme, eline ise demirden asa alsın ”hattın hizmetaçılmasına kadar soğuk ve Ulaştırma ve Altyapı bakanlığının bahçesine bakanınbinaya girip çıkarken kullandığı ana kapının karşısına kurarak bu hat için16yıldır  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve BaşbakanYıldırım ile UDH bakanları ve Cemil Çiçek ile DDY Genel Müdürleri Karman ve Apaydınolmak üzere şimdiye kadar her biri tarafından çeşitli zamanlarda bu konudadefalarca verilen sözleri hatırlatmalı.

Bu sözlerin dönemin DDY Genel Müdürleri Süleyman Karamantarafından Mart 2004’de  İsa Apaydıntarafından Mart 2014’de projeleriyle birlikte kamuoyuna yapılan açıklamaları hatırlatmalı.

26 Aralıktaki Ak Partinin genişletilmiş il başkanlarıtoplantısında il başkanı Hüseyin Altınsoy’un konuşmasından sonra  Erdoğan tarafından kendisine hattınihalesinin yıl içinde yapılması talimatını hatırlatmalı.

SİYASET HİZMET SANATI OLMASINA RAĞMEN AKSARAY 2002’DEN BUYANA TÜM MAHALLİ VE GENEL SEÇİMLERLE REFERANDUMLARDA AK PARTİYE VERDİĞİDESTEĞİN KARŞILIĞINI HAKKIYLA ALAMADI!!!

Palta Münferiden, Vekiller İnceöz, Aydoğdu ,Belediyebaşkanı Dinçer, İGM Başkanı Tüzün ile il başkanı Altınsoy  ve merkez ilçe başkanı Aktürk ile birliktegörüştüklerine 2002’den bu yana başta kendisinin 2 dönem ve kendisinden sonrada2 dönemdir Ak Partili belediye başkanlarının seçilmesini.

Şimdiye kadar yapılan tüm Milletvekilliği seçimleri,Cumhurbaşkanının  millet tarafındanseçimi ile diğer anayasa referandumları, Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminegeçilmesi seçimleri ve bu sisteme geçilmesinden sonraki Cumhurbaşkanlığıseçimlerinin tamamında Aksaraylı seçmen tarafından Ak Partiye sürekli Türkiyeortalamasının %14 üstü ve  Türkiye5., 3.ve 2.’liğinin alındığını.

Siyasetin hizmet sanatı olmasına rağmen Aksaraytarafından Ak Partiye verilen destekle alınan hizmetler kıyaslandığında verilenkarşılığın yetersizliğini belirtmeli.

Hattın temelinin yıl içinde atılabilmesi için zamangeçirilmeden ihale ilanına çıkılması, en geç yılın 2. Yarısının ilk ayında ihalenin bitim tarihide belli olacakşekilde yapılmasını sağlatıncaya kadar girişimlerini Ulaştırma ve Altyapıbakanı, Başbakan Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan nezdinde  milletvekili İnceöz ve Cengiz Aydoğdu,Belediye başkanı Dinçer, İGM Başkanı Tüzün ve il Başkanı Altınsoy’la merkezilçe başkanı Aktürk’le 7/24 aralıksız devam ettirmeli.

PALTA KAPIDAN KOVALANIRSA PENCEREDEN GİRMELİ,ORADANKOVULURSA BACADAN GİRMELİ

Palta bu istikrarlı girişimlerini sürdürürken Bakantarafından kapıdan kovulursa pencereden girmeli, pencereden kovulduğunda isebacadan girerek Tren hattımız hizmete girinceye, bizim ve bizimle birlikte 1milyon kişinin de can damarı olan etrafında bulunan tesislerde 75 Bin kişiyeekmek götüren 1500 kişinin çalıştığı E.90 karayolu için gerekli tedbirlealınıncaya  kadar sürdürülmesi ve hattınhizmete girmesiyle hem Ak Partinin ve Nevzat Palta’nın borcunun ödenmesiylegerçekleştirenlerin sadakayı cariyeye de kavuşmaları dileğiyle .

ONBAŞI RAMAZAN SÜSLÜ İLE 40 ÇIĞ ŞEHİDİMİZ VE 3 UÇAKŞEHİDİMİZİN RUHLARI ŞAD OLSUN!

Van ilinin Bahçesaray ilçesinde düşen çığın altındakalanları kurtarmaya giderken oluşan 2. Çığın altında kalarak şehit olanhemşerimiz Sultanhanı  ilçemizden UzmanOnbaşı Ramazan Süslü kardeşimizin.

Onunla birlikte Şehit olan 40 çığ Şehidi ile İstanbulSabiha Gökçe havalimanında meydana gelen uçak kazasında Şehit olan 3 yolcununda ruhları şad mekanları Cennet olsun.

Şehitlerimizin yakınlarıyla birlikte Sultanhanı’lı veAksaraylı hemşerilerimizle milletimizin başı sağ olsun.

Cenab-ı Allah(c.c.)’dan böylesi kaza ve belaları birdaha  vermemesi dileğiyle.

Rabbim Yar ve Yardımcımız olsun.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL