Siyaset

MHP BU BÜYÜK FELAKETTE DEVLET VE MİLLETİN YANINDA OLMUŞTUR

mhp aksaray İl başkanı av. mustafa Çölkesen yaptığı açıklamada, mhp’nin depremzedelerin yanında olduğunu belirtirken mhp ve Ülkü ocaklarının yaptığı yardımlara değindi. mhp aksaray İl başkanı av. mustafa Çölkesen, asrın felaketi..

MHP BU BÜYÜK FELAKETTE DEVLET VE MİLLETİN YANINDA OLMUŞTUR

mhp aksaray İl başkanı av. mustafa Çölkesen yaptığı açıklamada, mhp’nin depremzedelerin yanında olduğunu belirtirken mhp ve Ülkü ocaklarının yaptığı yardımlara değindi.

mhp aksaray İl başkanı av. mustafa Çölkesen, asrın felaketi olarak adlandırılan kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde, mhp olarak depremzedelerin yanında olduklarını belirtirken yaptığı açıklamada; “asrın felaketi olarak nitelendirilen kahramanmaraş’ta olan depremlerin hemen sonrasında genel başkanımız sn. devlet bahçelinin talimatıyla Ülkü ocaklarından 1200 den fazla genç ülkücü kardeşlerimizle arama kurtarma ve diğer destek hizmetlerine aktif olarak katılmıştır” dedi.
aksaray’da yapılan yardımlara da değinen Çölkesen; “ayrıca İlimizde mhp’li belediyelerimiz ve aksaray Ülkü ocakları deprem bölgesine araçlarla yardım malzemeleri göndermiştir. aksaray Ülkü ocakları ve mhp aksaray teşkilatı mensupları kızılay’a kan vermişler ve valiliğimizin koordine ettiği destek hizmetlerinde ellerinden gelen çabayı göstermişlerdir” diye konuştu.
mhp’nin türkiye genelinde yaptığı bağış ve yardım kampanyalarını açıklayan Çölkesen;  “genel başkanımız sn. devlet bahçeli liderliğinde, mhp milletvekilleri ve myk üyeleri afad’a toplam 38 milyon 740 bin 665 tl’lik bağış yapmışlardır.  492 belediye personeli, 1200 Ülkü ocaklı arama – kurtarma personeli görev almıştır. 574 adet temel ihtiyaç malzemesi yüklü yardım tir’ı gönderilmiştir. 38 adet iş makinesi (vinç, kepçe, kazıcı – yükleyici) 251 temel ihtiyaç malzemesi yüklü pikap ve minibüs ve gerekli araç gereçler gönderilmiştir. kısaca mhp bu büyük deprem felaketinde devletimizin ve milletimizin yanında olmuştur. allah başka felaketlerden ülkemizi ve milletimizi korusun. devletimiz ve milletimiz el ele vererek tüm zorlukları aşacak güce sahiptir” ifadelerini kullandı.
haber: yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL