Gündem

MARKETLERE ANİ BASKIN

aksaray belediyesi zabıta ekipleri zincir marketlere ani baskın yaptı. yapılan denetimleri yerinde bulan vatandaşlar bugün aldığın ürünün fiyatı yarın değişiyor birbirini tutmuyor dedi. aksaray’da zincir marketlere fahiş fiyat ve tarihi..

MARKETLERE ANİ BASKIN

aksaray belediyesi zabıta ekipleri zincir marketlere ani baskın yaptı. yapılan denetimleri yerinde bulan vatandaşlar bugün aldığın ürünün fiyatı yarın değişiyor birbirini tutmuyor dedi.

aksaray’da zincir marketlere fahiş fiyat ve tarihi geçmiş ürün denetimleri ve ürün etiketi ve kasa fiyatlarının denetimini yapan zabıta ekipleri raflarda fahiş fiyat ve tarihi geçmiş ürün bulunduran marketlere ceza kesti.
Ülke genelinde son zamanlarda gündeme gelen zincir marketlerin fahiş fiyat artışı nedeniyle aksaray belediyesi zabıta müdürlüğü ekipleri harekete geçti. kent genelinde bulunan zincir marketlere ani baskınlar yapan zabıta ekipleri market raflarındaki ürünleri tek tek inceledi. 4 ayrı ekipten oluşan zabıta ekipleri marketleri bir bir denetledi. Özellikle süt ve süt ürünleri, et ürünleri, tavuk ürünleri gibi gıdaları denetleyen zabıta ekipleri bazı ürünleri seçerek raf fiyatı ile kasa fiyatlarını karşılaştırdı.
tarihi geçmiş ürün bulunduran ve etiket fiyatı ile kasa fiyatı tutmayan marketlere cezai işlem uygulandı. 
sabahın erken saatlerinde denetimlere başlayan aksaray belediyesi zabıta ekipleri zincir marketlerin tek tek şubelerini gezerek denetimler yaptı. yapılan denetimlere basın mensupları da eşlik ederken bazı zincir market şubeleri basın mensuplarının çekim yapmasına izin vermedi.
konuyla ilgili açıklama yapan aksaray belediyesi zabıta amiri Şaban ceritli; İlimiz genelinde bulunan zincir marketler ve süper marketleri belediye başkanımızın emir ve talimatları doğrultusunda rutin olarak denetlenmesi devam etmektedir. yapılan denetimlerde fiyat etiketi ve kasa uyuşmamazlığı denetimleri yapılmaktadır. denetimlerimiz devamlı sürmektedir. whatsapp gurubumuzdan veya vatandaşlarımızın sosyal medyadan bize ulaştırdığı şikâyetler konusunda denetimlerimiz devam etmektedir. Şuana kadar zincir marketlerde ve diğer marketlerde yapmış olduğumuz ceza miktarı 10 bin tl üzerindedir. bu cezalar etiket ve kasa fiyatlarının tutmamasından, etiketsiz ürünlerden, günü geçmiş tarihi geçmiş ürünlerden dolayı kesilmiştir dedi.
denetleme esnasında bir zincir marketten alışveriş yapan İsmail akgün isimli vatandaş yaptığı açıklamada; valla gecikmiş bir karar. bu zamana kadar çoktan yapılması gerekiyordu. ama şimdi yapılıyor diyecek bir şey yok. Ürünlerde şöyle bir şey var diye konuşan İsmail akgün bugünkü aldığın ürünle yarınki aldığın ürünün fiyatı tutmuyor birbirini yani bugün ne aldıysan ertesi günü değişik bir fiyat buluyorsun yani gecikmiş bir karar alındı. bu yönden teşekkür ediyoruz büyüklerimize diye konuştu.  zabıta ekipleri gün gün boyu denetimlerini sürdürdü.
haber: yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL