Spor

Kuzeyboru Çeyrek Finalde Elendi

2023 Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley Dünya Baltacıoğlu Özel Sezonu çeyrek final mücadelesinde Kuzeyboru, Türk Hava Yolları takımıyla Burhan Felek Vestel Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi. Yarı final için verilen..

Kuzeyboru Çeyrek Finalde Elendi

2023 Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley Dünya Baltacıoğlu Özel Sezonu çeyrek final mücadelesinde Kuzeyboru, Türk Hava Yolları takımıyla Burhan Felek Vestel Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi. Yarı final için verilen mücadelede kazanan takım Türk Hava Yolları oldu.
Kuzeyboru, 2023 Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley Dünya Baltacıoğlu Özel Sezonu çeyrek final mücadelesinde Burhan Felek Vestel Spor Salonu’nda Türk Hava Yolları ile karşı karşıya geldi. Kazanan takımın Fenerbahçe Opet ile oynayacağı maçın ilk setinde Kuzeyboru istediği oyunu ortaya koyamayınca ilk set 25-13 Türk Hava Yolları üstünlüğüyle sonuçlandı.
İkinci sette ilk sete oranla daha iyi bir oyun sergileyen Kuzeyboru seti kazanmak için mücadele etti. Ancak Kuzeyboru’nun bu iyi görüntüsü de seti kazanmaya yetmedi ve Türk Hava Yolları seti 25-21 önde tamamlayarak durumu 2-0’a getirdi.
Üçüncü sete de iyi başlayan Kuzeyboru setin başlarında rakibine üstünlük sağlarken farkı 7 sayıya kadar çıkardı. Geriye düştükten sonra çıkış yapmaya çalışan Türk hava Yolları atak yapsa da öne geçemedi ve Kuzeyboru seti 25-23 önde tamamlayarak durumu 2-1’e getirdi.
Dördüncü sete de iyi başlayan Kuzeyboru bir önceki sette olduğu gibi setin başlarında iyi oyun sergiledi. Geriden gelmenin psikolojik üstünlüğü ile birlikte üstün bir oyun ortaya koyan Kuzeyboru aradaki farkı 10 sayıya kadar çıkardı. Polina Rahimova’yı durdurmakta güçlük çeken Türk Hava Yolları maçta çıkış göstererek sayı farkını 3’e kadar indirdi. Ancak Kuzeyboru güçlü oyununu sürdürerek seti 25-21 kazanarak durumu 2-2’ye getirdi ve maçı Taybrek setine taşıdı.
2-0’dan geri dönen ve galibiyet umudunu yitirmeyen Kuzeyboru karar setine istediği gibi başlayamazken rakibinin ataklarına karşılık veremedi. Güzel bir mücadeleyle geriden gelip berbaerliği sağlayan Kuzeyboru, karar setinde istediği oyunu oynayamadı ve Türk Hava Yolları karar setini 15-10 maçı da 3-2 kazanarak 2023 Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley Dünya Baltacıoğlu Özel Sezonu yarı finalinde Fenerbahçe Opet’in rakibi oldu.

Haber:Yaşar Karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL