Ekonomi

KURBANLIK FİYATLARI BELLİ OLDU

büyükbaş 7.000-14.000 tl arasında değişen fiyatlararasında olurken küçükbaş hayvanlarda fiyatlar ise 800-1.500 tl arasındadeğişiyor.  demirbaş hayvancılık işletmesi sahibi akın demirbaş ileyapmış olduğumuz söyleyişi de; demirbaş; “geçen yılki kurban fiyatlarınanazaran bu..

KURBANLIK FİYATLARI BELLİ OLDU

büyükbaş 7.000-14.000 tl arasında değişen fiyatlararasında olurken küçükbaş hayvanlarda fiyatlar ise 800-1.500 tl arasındadeğişiyor. 

demirbaş hayvancılık işletmesi sahibi akın demirbaş ileyapmış olduğumuz söyleyişi de; demirbaş; “geçen yılki kurban fiyatlarınanazaran bu yıl artış var. bu artışın temel sebebi ise yem fiyatlarıdır. geçenyıl biz yemi 50-55 tl arasındaki fiyatlardan alırken bu yıl ise 65-70 tlarasında yem alıyoruz. saman geçen yıl 300 lira idi. bu yıl saman 400-450 liraarasında alıyoruz. maliyet artışından dolayı ister istemez fiyatlarda 300-400tl arasında artış oldu.

ben hayvanları doğu bölgemizden kurbana elverişli olanhayvanları getiriyorum. İlimizde satışımızı yapıyoruz. bizim hayvan satışıkonusundaki farkımız ise alınan kurbanlıkları bayrama kadar bakımı, temizliğive kesimine kadar bizler üstleniyoruz. Özellikle kurban bayramında kesiminiisteyen vatandaşlarımızın kurbanlarını 4 parçaya bölüp veriyoruz. kapıya kadarteslim isteyen vatandaşlarımıza ise kapılarına kadar nakliyesini sağlıyoruz.kredi kartına taksit imkânı sağlıyoruz.

kurbanlık alırken dikkat edilmesi gereken hususlar isehayvanın boynuzları tam olması, kapaklı olması, gözlerinde yada ayaklarında birsıkıntı olmaması, 2 yaşını geçmesi ve 2 dişinin çıkması gerekiyor” dedi.

haber vedat t.

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL