2. VİLAYET OLMAMIZA BAŞKA KATKISI OLANLAR OLSAYDI B.BASIN BÜROSU ŞEFİ OLARAK BİLİRDİM!


ALİ GENÇ

ALİ GENÇ

11.12.2020 / 06:21

Perşembe’den devam. Kasım ayının başından itibaren özel günler dışında devam eden ve maksadı öncelikle kul hakkının gereğini yapmak ve bu çerçevede emeği olanları belirterek tarihe not düşülerek mutlu geleceğimizi olu

SERİYAZIDA İSİMLERİYLE KATKILARINI BELİRTTİKLERİM DIŞINDAKİLERİN İL OLMAMIZA KATKILARI YOK! 

    Kasım ayında başlayıp önemli günler dışında devam ettirdiğim bu seri yazıda isimleri geçenler dışında ne o zamanki ilimizde yayınlanan mahalli gazetelerin, nede genel gazetelerin merhum Çapan Tekeli ile benim dışındakilerinden ve bu seri yazımda cürümleri kadar yer yakma pahasına katkıda bulunduklarını belirterek isimlerini ve katkılarını  belirttiklerimin dışında hiç kimsenin katkısı olmadı. 

İSİMLERİYAZILANLAR DIŞINDA KATKISI OLAN OLSAYDI İLK KIVILCIMI ÇAKAN,İL OLMAMIZA KADARDA KONUYU İŞLEYEN TAKİP EDEN,HEMDE BELEDİYE BASIN BÜROSU ŞEFİ OLARAK 1979-89 TEMMUZU ARASINDA HER GÜN GAZETELERİ OKUYAN İŞARETLEYEN OLARAK GÖRÜR BİLİR ARŞİVLERDİM!!! 

    1987 yılının Ramazan bayramında İlk Vilayet manşetini atmamıza ilham veren tarafımdan 1980 Nüfus sonuçlarını yazan o zamanki ismi DİE olan günümüz TUİK’in verilerinden yararlanarak oluşturduğum ve 1985 genel nüfus sayımından sonra ise güncellediğim belgeyi hazırlayan, ilk manşette kullanılmasını sağlatan ve il olma kanunumuzun kabul edilmesine kadarda konuyu bu seri yazımda belirttiğim  cürümleri kadar yer yakma pahasına cürümlerince yer yakarak katkıda bulunanlarla birlikte başından sonra bu çalışmanın başında bulunan ben ve merhum Çapan Tekeli’nin dışında katkısı olanlar yoktur.!!! 

  2 yıl boyunca Vilayet olmamızı sağlamak için  Özal, Altınsoy ve Daldal’’ın bu konudaki çalışmalarına kamuoyu desteği sağlamak için canımızı dişimize takarak geceli gündüzlü  çoğu zaman evimizden barkımızdan ana babamızdan ayrı kalarak, Parkta  ve matbaalarda sabahlanılması ve gazeteyi  otel odalarında hazırlanılması başta olmak üzere bin bir maddi ve manevi zahmetle çalışmanın tamamını bilen olarak  başkaca katkıları olmadığını net ve kesin bilmeme rağmen Allah(c.c.)dan korkmayan kulundan utanmayanlar işkembeden yalancı avcı ve Halep’te kır arşın atladığın söyleyen palavracı gibi belgesiz kanıtsız ve şahitsiz olarak işkembeden atanlara bu konuda  evvel Allah(c.c.) ın izni ve onun bahşettiği hafızamla ve birde elimdeki yazılı belgelerle hodri meydan diyorum.!!! 

  İsimlerini bu seri yazımda kul hakkı gereği zikrettiklerimin dışında Aksaray’da birilerinin özellikle il olmamızda yayın yoluyla katkıları olsaydı öncelikle ilik kıvılcımın çakılmasına elimdeki belge ile vesile olan. 

  İl Olma kanunumuzun kabul edilmesine kadarda bu seri yazımda isimlerini zikrettiklerimin karınca kararınca sağladıkları destekle devam ettiren olarak ,ilk vilayetlik kıvılcımını çaktığımızda kurucusu ve 8 yıllık kesintisiz, il olduğumuzda ise 10 yıllık Belediye Basın Bürosu Şefi olarak her gün mahalli gazetelerde yazılanları okuyan ve bunları arşivleyen olarak  il olmamız için kamuoyu oluşturmaya katkı sağlayacak haberler olsaydı bu çalışma için canını dişine takan olarak  arşivlerdim. 

   Amma böyle bir şey olmadığından bunları arşivlemedim! 

   Yerimiz dolmasına rağmen bu konuda yazacaklarım tamamlanmadı. 

   Perşembe’ye bırakmam halinde yazının bütünlüğü bozulacağından buna fırsat vermemek için devamını Mevla’mızın izniyle bu günkü(-) Parantez İçi köşesinde yayınlayacağım. 

   Birimizin bin olması, hizmet edenleri taktiri, hizmet etmeden işkembeden atanların ise tektir edilmesi için ilgili ve yetkililer tarafından takibiyle Aksaray için tarihin tekerrür etmemesi için başta Ak Partinin ilimize 16 yıl 9 aylık borcu olan Aksaray-Ulukışla tren hattımızın hizmete açılması. 

   Can damarımız olan E.90 karayolunun Ankara-Niğde otobanından en az şekilde etkilenmesini sağlayacak tedbirler ile istikbalimiz ilgilendiren diğer hizmetlerin alınması . 

  Bunun için ise ilimiz Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Milletvekilleri İnceöz, Aydoğdu, Erel ve  Kaşlı, İGM başkanı Tüzün ile birlikte ilimizin tüm siyasileri, Meslek Odaları ve STK’ları tarafından  gerekenlerin zamanında gerçekleştirilmesini sağlamalarında. 

  Hiç hak etmediğimiz 1845-1920 ve 1933-89 arasındaki toplam olarak 131 yıl süren ilçelik esaretin kıyamete kadar bir daha Aksaray’ımıza yaşatılmaması için gerekenlerin yapılması ve yaptırılması dileğiyle. 

    Rabbim Yar ve Yardımcımız Olsun. 

Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.