KUR’AN DİYOR Kİ:EVDE KAL


Ahmet ARSLAN

Ahmet ARSLAN

30.03.2020 / 09:04

Yeryüzünün müstekbirleri zulmetti, mustazafları seyretti. Devlet büyükleri zulmü kınama, halkları ise zulme lanet okumadan ileri gidemediler.

Güç sahiplerisınırlarına sınır katmak, güçlerini sınamak, zenginliklerine el koymak vesömürü düzenine yeni karakollar açmak için ülkeleri istila ettiler.  Her şey Demokrasi için aslında!  Demokrasi götürdükleri yerlerde bombalaraltında yaşamak zorunda kalan ve savaş oyunları oynamaktan başka bir oyunbilmeyen masum, günahsız çocuklar hayata gözlerini yumdu;  çaresiz milyonlar evsiz, yurtsuz ve vatansızkaldı. Hem yurtsuz kaldılar hem de yurtlarına almadılar, sınırlarınıkapattılar.

Filistin, Afganistan,Irak ,Suriye ve daha niceleri emperyalist haçlı zihniyetinin despotu altında kıvranırkenbir koltuğa halkını satan Müslüman (!!)  liderlertüredi.

  …Kâfirlerekarşı çetin, kendi aralarında merhametli…” (Fetih-29) olması gereken veAncak Mü’minlerKardeştir” (Hucurat-10) İlahi buyruğunca Kardeş olması gerekenMü’minler, kendi aralarında mesafeler koyup birbirlerine karşı duyarsızdavranırken; zulme bayraktarlık yapantoplumlarla, müttefiklik adı altında dostluklar kurarak paramparça bir İslamcoğrafyasının ortaya çıkmasına neden oldu.

Belki de hal böyleolunca Camilerimiz kapılarını kapadı. Rasulullah’ın Mescidi kapılarını kapadı.Kâbe kapılarını kapadı. Kâbe imamının arkasında ki üç-beş kişiye hıçkırahıçkıra namaz kıldırdığına hepimiz şahidiz. Bu kapılar gün gelecek belkiaçılacak ama Rabbim bize kapılarını kapatmaz inşaallah. O kapı kapanırsa yarınHakk’ın divanında hesap hakikaten çok zor ve çetin olacaktır.

 ''Sizi ALLAH'aşikayet edeceğim'' diyen Suriyeli Çocuğun, cesedi kıyıya vuran 3 yaşında kiAylan bebeğin âh-ı elbette Arşı titretmiştir.

Ve Rabbimiz tüm dünyayaacziyetini idrak edebileceği bir virüs gönderdi ki dünya kasıp kavruluyor. Yaevlere tıkandık, ya da dışarıda virüs bulaşır korkusuyla dolaştık.

Tüm yaşanan bu olaylarınsebebi yeryüzünde zulmün artıp, Müslümanların birlik ve beraberlikten, Kutsalkitabımız Kur’an’dan uzaklaşması olabilir mi? 

Bence öyle. Rahmet ve şifakaynağı Kur’an’dan uzaklaştıkça musibetlere kucak açar hale geldik.

Vaziyet bu noktayagelmişken bari bu aşamada Kur’an’a kulak verelim. Evlerimizden çıkmayalım.Kuran kıssaları bizlere ibret içindir.

Nihayet karınca vadisine geldikleri vakit bir karınca, “EY KARINCALAR! YUVALARINIZA GİRİN, Süleyman veordusu farkına varmadan sizi ezmesinler” dedi.”  ( Neml-18)

 

Süleyman ordusunungeldiğini gören Karıncaların reisi tehlikeyi gördüğü anda karıncaların  evlerine girmelerini istemiştir.

Velhasılı Kur’an diyorki: Tehlike varsa EVDE KAL

 

Ahmet ARSLAN

İlahiyatçı

Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.