SİNAN BEYİN TORUNU TREN,E.90’LA BİRLİKTE BERA YATIRIMIDA SAĞLARSA EFSANELİĞİ KATMERLEŞİR


ALİ GENÇ

ALİ GENÇ

11.02.2020 / 17:27

..

 Gerçekten de2002-2007 arasında birlikte seçildiği 4 Milletvekili nitelik olarak dahaönceleri çeyrek asırda alınabilecek hizmetleri 5’de biri kadar bir zamandagerçekleştirmeyi başardılar.

  Birliktesürdürdükleri çalışmalarıyla ülkemizdeki motorlu araç sayısı 3 misli artmasınarağmen trafik kazalarının azalmasını, buna bağlı olarak can ve mal kaybını daazaltan 26000 Km Duble yolun temelini dönemin Başbakanı Abdullah Gül’ünatmasıyla ilimizden başlatılması.

  Bu temelinardından var güçleriyle başta o zaman ismi Köy Hizmetleri müdürlüğü olangünümüzün İl Özel İdaresi araçları ve diğer mahalli imkanlarında desteğiyleAksaray ile Ankara, Nevşehir ve Adana yollarının duble hale getirilmesini,Konya yolunun ise belirli seviye getirilmesini sağlanması.

  Ak Parti hükümetidöneminde ilk kurulacak 15 devlet üniversitesi arasına Aksaray’ında aldırılmasıiçin geceli gündüzlü çalışarak bunu başararak her yönüyle kampüsümüzdekifakülte ve yüksekokulları presleyen Niğde Üniversitesinin tahakkümündenkurtararak ilimizin 1 asırlık aradan sonra yeniden akademik eğitim veren kendikurumuna kavuşturulması.

   Yıllarca öncekurulmasına rağmen o zamana kadar ancak birkaç yüz kişinin istihdamedilebildiği Aksaray Organize Sanayi Bölgesine âdete yatırımcınınyağdırılmasını sağlayan.

    Ayrıca ilgenelinde de istihdamı zirveye çıkartan ve günümüzde ilimizdeki işsizlik oranınülkemizin yarısına indiren 5084 sayılı Kalkınmada Öncelikli Yöre(K.Ö.Y.) teşvikkanunu kapsamına Aksaray’ın alınmasının da sağlanması.

  Atıl durumdakişeker fabrikası için müteşebbis bularak kredi borcundan dolayı oluşansıkıntıların giderilmesiyle Aksaray’ın ve Pancar üreticisinin ayağındaürettiklerini işleyecek kendi Şeker Fabrikasına kavuşturulmasının sağlanması.

  Köy-Des veBel-Des ile köylerimizin ve küçük beldelerde yaşayan vatandaşlarımızın hayatstandardını yükseltecek köy ve belde içi yollar ile sanat yapıları ve diğeryatırımlar için artı yatırım bedelin sağlanması.

ALABOYUN,AÇIKGÖZ,TOPRAK VE YAŞAR 25 YILDAGERÇEKLEŞTİRİLEBİLECEKLERİ 5 YILDA SAĞLADILAR!

    Ara başlığakadar belirttiğim ilimize yapılanların ana başlıkları ve bunların dışındakiirili ufaklı yüzlerce hizmeti ilimize orta başlıkta soy isimlerini verdiğim2002-2007 arasındaki Ak Parti Aksaray milletvekilleri Ali Rıza Alaboyun, RuhiAçıkgöz, Ramazan Toprak ve Ahmet Yaşar birlikte hareket ederek elde ettiler.

   Bu başarılarıylada Cumhuriyet dönemindeki hizmetleriyle 2 elin parmaklarını geçmeyen ilimizinefsane siyasetçileri arasına girdiler.

  Bu belli başlıhizmetlerin yanında 2002-15 Arasında Milletvekilliğine devam eden Ali RızaAlaboyun ve Ruhi Açıkgöz Mercedes Fabrikasının karşılaştığı sıkıntılarıngiderilmesi için önce birlikte fabrika yönetimine İngilizce yazdıkları mektupdesteklerini belirtip daha sonrada bunların giderilmesini sağlamalarıylaFabrikanın yatırımlarını azaltma, hatta ilimizden gitmesi yerine yatırımlarınıarttırılmasını sağladılar.

SİNAN BEYİN TORUNU DEMİRYOLU İHALESİNİ HIZLANDIRARAK,E.90 IN OTOBANDAN EN AZ ETKİLENECEK TEDBİRLERE BİRDE KURUMUNUN YATIRIMINIEKLERSE EFSANELİĞİ KATMERLENİR!

 İnancımızdaMabudumuz ’un kimseye kaldıramayacağı yükü vermemesi örneğiyle herkesinkapasitesi kadar başarılı olabileceğinden fazlası beklenmez.

 Ali Rıza Alaboyunİmamı Gazeli neslinden olan Selçuklu Sultanı Alaaddin dönemin Aksaraybeylerinden Sinan Beyin torunu olmasıyla köklü bir aileden gelmesinin yanındaEğitimi ve Türkiye ile ABD başta olmak üzere elde ettiği  iş ve siyasi tecrübeleri esnasındaki baştaCumhurbaşkanı Erdoğan ,Başbakan Yıldırım olmak üzere partisindeki etkili kadimdostlarının da desteğiyle ilimiz ve ülkemiz için başaramayacağı bir şeyolmadığından hemşerilerimiz tarafından bu hizmetlerin gerçekleştirilmesiisteniyor.

   Bu kapasitesinimaksimum şekilde kullanarak ilimizin mevcut milletvekilleri İnceöz ve Aydoğduve il Başkanı Altınsoy, Belediye başkanı Dinçer, merkez ilçe başkanı Aktürk veİGM başkanı Tüzün’le birlikte istikbalimizin 1. olmazsa olmazı , Ak Partinin de2004’den bu yana verdiği söz olan Aksaray-Ulukışla demiryolu hattın ihalesininyılın ilk yarısında, teknik olarak mümkün olmaz ise en geç  yılın 2. yarısının ilk ayında bitim tarihidebelli olacak şekilde yapılmasını ve temelinin de yıl içinde atılmasını  samimi ve istikrarlı girişimleriylesağlatabilme kapasitesine sahiptir!!!

   Bu nüfuzuylaTren hattımızın yanında bizim ve bizimle birlikte 1 milyon kişinin de candamarı olan etrafındaki  tesislerde 75Bin kişiye ekmek götüren 15000 kişinin çalıştığı E.90 karayolunun 5 Şubat 2017günü ilimizi ziyaret eden dönemin U.D.H Bakanı Ahmet Arslan tarafından damümkün olarak görülen tedbirlerin aldırılmasıyla  yolumuzun Ankara-Niğde Otobanından en azşekilde etkilenmesini sağlatabilmesinin yanında başında bulunduğu Bera holdinginde bazı yatırımlarını Aksaray’a yaptırmayı da rahatlıkla sağlatabilir.

  Bu hizmetlerisağlamasıyla  ilimizin iki elinparmaklarını geçmeyen Efsane siyasetçiliğini de katmerleştirmesinin yanındaamel defterini de açık tutacak Sadakayı Cariyeye de kavuşmuş olur.

  Ali Rıza Alaboyunağabeyin Temiz ve Pak Nesli dedeleri İmam Gazali ve Sinan beylere layık birevlat olarak gerekenleri yapması aksinden ise ilimizin,partisinin ve kendisininve evlatlarının istikbali ile kendisinin ahireti için kaçınması dileğiyle.

   Rabbim Yar veYardımcımız olsun.

Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.