KAMU İDARESİ AYHAN EREL VEKİLİN DİLE GETİRDİKLERİNİN GEREĞİNİ YAPMALI!


ALİ GENÇ

ALİ GENÇ

305 24.01.2019 / 14:48

...

Yazıda asıl söyleyeceklerime geçmeden önce daha önce“Deli Mahmut “Lakaplı Mahmut Öztürk’ten alışık olduğumuz ilimiz kamuoyunakendisini kabul ettiren Aksaray Milletvekili Ayhan Erel’in cevvalliği ve bucevvalliğinden gelen meseleleri gündeme getirmesi, sadece gündeme getirmekle deyetinmemesi.

Israrla ve istikrarlı şekilde her vesileyle dilegetirdiği konuların üstüne gitmesinin şu anda görev yapan veya ileride yapacakher vekille birlikte atanmış ve seçilmişlerimize de de nasip olmasınıdiliyorum.

Yine bu konudaki dileğim 24 Haziran Seçimlerinden sonraortaya koyduğu özelde ilimizin, genelde ise memleketimizin meselelerini gündegetirmesiyle kamuoyunda siyasi taassuptan arınan herkes tarafından kendisiyleilgili oluşan alakaya da mevcut ve ilerideki görev yapacak tüm atanmış veseçilmişlerinde mazhar olmasını diliyorum.

Konumuza gelince önce Ayhan Erel Bey’in bazı kanun vekanun hükmündeki kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair 51. maddesiMecliste görüşülürken yaptığı konuşmada dile getirdiği yeni Aksaray AraştırmaHastane binasıyla ilgili yaptığı ilk konuşmasında ve hemen ardından yaptığıikinci konuşmasında dile getirdiği binadaki eksiklikleri.

Ardından ise bu konuda bu konuşma öncesi ve sonrasıgiderilen aksaklıkları yazacağım.

AYHAN EREL TARAFINDAN HASTANE İLE İLGİLİ OLARAK DİLEGETİRİLENLERİ VİLAYET VE SİYASET KURUMU TİTİZLİKLE TAKİP EDEREK TESPİT EDİLENTÜM EKSİKLİKLERİN TAMAMLANMASI SAĞLANMALI!

Ayhan Beyin ilk konuşmasında Aksaray AraştırmaHastanesinin yeni binası ile iğli su ve diğer tesisatlar ile asansörler vegranitlerle Laboratuvarlar konusundaki tespitleri mutlaka tüm siyasitaassuplardan arınılarak aklı selimle Vilayet ile siyaset kurumu tarafındankamu çıkarı gözetilerek daha kaliteli hizmet için takip edilip belirtilenkonuların çözüme kavuşturulması sağlanmalı.

HAYIRSEVERLERİN İSİMLERİ YAPTIRDIKLARI ESKİ HASTANEKAMPUSÜNDEKİ BİNALARDA, VEYA YENİ HİZMET BİNALARINDA MUTLAKA YENİ HİZMETLERİNTEŞVİKİ İÇİN YAŞATILMALI!!!

Ayhan Beyin 2. Konuşmasında dile getirdiği asıl konusueski hastane kampüsü içindeki üçü ana bina ve 1 Acil binası olmak üzerehayırseverler tarafından yaptırılan ikisine yaptıranın, ikisine ise yaptıranlartarafından yakınlarının ismi verilen binalardaki isimler mutlaka ahde vefanınve yeni hayır yatırımlarının teşviki için muhafaza edilmeli.

Çeşitli sebeplerle bu mümkün olmaz ise mutlaka yeni binaveya yatırımlarda bu hayırseverlerin isimleri yapılış hikâyelerini, yaniyapılma maksatlarını da belirten etiketlerinde konulmasıyla yaşatılmasısağlanmalı.

DİLEĞİMİZ ÜZERİNE SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN KONUYLA İLGİLİBİLGİ NOTU!!!

Habercilik Prensiplerim gereği Ayhan Erel Beyin dile getirdiğikonularla ilgili Aksaray Sağlık İl Müdürlüğüne sorduğum sorulara verilenPerşembe günkü bilgi notunu da aşağıda paylaşıyorum;

YENİ HASTANEYLE İLGİLİ GEÇİCİ KABUL SAĞLIK BAKANLIĞITARAFINDAN YAPILDI

İl Müdürlüğünden tarafıma gönderilen bilgi notunda YeniHastane binasının geçici kabulünün 28.03.2018 tarihli Sağlık Yatırımları GenelMüdürlüğü'nün yazısı ile geçici kabul itibar tarihi 01.03.2018 olmak üzereSağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapılmıştır.

 2018’İN KASIMISONUNDA HASTANEDE TESPİT EDİLEN EKSİKLİKLER SAĞLIK BAKANLIĞINA BİLDİRİLDİ!

Tamamlanmamış eksiklikler ile 09.08.2018 tarihinde vetaşınma sonrası oluşan eksiklikler ile ilgili 28.11.2018 tarihinde SağlıkYatırımları Genel Müdürlüğüne yazılı olarak bildirimde bulunulmuştur.

SU SIZINTILAR, LAVOBO EKSİKLİKLERİ ANONS VE KAPISENSÖRLERİ EKSİKLİKLERİN ÇOĞU GİDERİLDİ

Su sızıntıları, lavabo eksiklikleri, ısınma sorunları,sensorlu kapı hataları, anons sistemi, pnömotik sistem gibi taşınma sonrasıgörülen eksikliklerin büyük çoğunluğu tamamlanmıştır.

TAŞINMA ÖNCESİ BİR ÇOK HATALI GRANİT DEĞİŞTİRİLMİŞ,TESPİTEDİLDİKÇEDE DEĞİŞTİRİLİYOR

Taşınma öncesi hatalı granitlerin değişimi yapılmıştır.Ancak granit hataları zamanla kullanıldıkça artmaya devam etmektedir.

ARAŞTIRMA HASTANESİNDE GEÇEN SENEYE GÖRE UZMAN HEKİMSAYISI 20 ARTIŞLA 147’E ULAŞIRKEN BUNLARIN

7’Sİ PROFESÖR,1’İ DOÇENT,28 ÖĞRETİM ÜYESİ

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanemiz 2018 yılındaortalama 127 uzman hekim ile hizmet verirken, 2019 yılında 7’si Profesör, 1’iDoçent, 28’ Öğretim Üyesi olmak üzere toplam 147 Uzman Hekim ile her yıl kadrosuna genişleterek hizmet sunumuna devametmekte olduğu belirtildi

Aksaray’ın özelde tüm seçilmiş ve atanmışlarının ,geneldeise Meslek Odaları ile STK ları ve Medya sının aynı hassasiyet içinde olmaları  dileğiyle şimdiye kadar birimizin bin olmasıiçin çaba sar eden tüm seçilmişlerle atanmışlarla Meslek odaları ve STKlarlamedya mensuplarına canı gönülden teşekkür ederim.

Rabbim Yar ve Yardımcımız Olsun.

Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.