Köşe Yazıları

KORONA BURADA DA NEZAKET NEREDE?

.. Son günlerde tüm dünyada ve ülkemizde sıkıntılı birsüreçten geçiyoruz. Düşmanımız aslında küçük ve gözle görülür değil amaetkileri kitleler boyutunda ve büyük. Evet Covid_19 yani Korona virüstenbahsediyorum. Aslında bu konu..

KORONA BURADA DA NEZAKET NEREDE?

..

Son günlerde tüm dünyada ve ülkemizde sıkıntılı birsüreçten geçiyoruz. Düşmanımız aslında küçük ve gözle görülür değil amaetkileri kitleler boyutunda ve büyük. Evet Covid_19 yani Korona virüstenbahsediyorum. Aslında bu konu o kadar çok kişi tarafından konuşuluyor ki, benyazmak istemedim. Üstelik yetkili yetkisiz herkesin bir fikri var. İşimiz önceAllaha sonra kolonya ile sirkeye kaldı. O kadar şaşkına çevirdi ki bu virüsneyi tavsiye edeceğimizi şaşırdık. Birşey önerilemiyorsa kelle paça yiyin baridenildiğini duyduk. Ellerimiz, yıkamaktan aşındı bu zalim virüs henüz aşınmadı.İnşallah onunda yitip gideceği, bir yola sokulacağını günler yakın olsun.Annemin deyimiyle, yandığı yerde sönsün. Biz önce tedbirli olalım üzerimizedüşeni yapalım sonrası İşin yetkin ve uzman olan sağlıkçılarda inşallah.

Benim Korona virüsüyle ilgili asıl takıldığım yer tedbiralırken ki nezaketsizliğimiz üzerine. Malum uzmanlar bu hastalık ile ilgilirisk gurubu oluşturdular. Bağışıklığı zayıf, kronik hastalığı olan, sigarakullanan ve ileri yaş kimselerde etkisi daha hızlı yayılıyor, dediler. Bukonuyla ilgili de devlet bazı önlemleri harekete geçirdi ve 65 yaş üstükimselere sokağa çıkma yasağı getirdi. Buraya kadar hepsi normal seyrindeydifakat,  telefon elinden düşmeyen,sosyalleşmeyi sadece sosyal medya üzerinden yapılır sanan insanlar; 65 yaşınagelene kadar türlü çileler çekmiş, hayatındaki en güzel sosyalleşmesi camidevakit namazları ve cemaatiyle sohbet olan, sosyal medyadan bihaber olup hayatıhala TRT nin 20.00 haberinden takip eden, tecrübesiyle herkese şapka çıkartacakyaştakilere yapılanları bir türlü hazmedemiyorum.  Kendinizi düşünsenize, binbir türlü çileiçinde 65 ve üstü yaşlara geliyorsunuz; belediye başka hiçbir yolu denemedenparkta altınızdaki bankı kaldırıyor, sokakta zabıta, polis takılıyor peşine,kameralar önünde durdurup en az 6 aylık emekli aylığını ceza diye kesiyor,otobüste muavin seni kovuyor, tependen aşağı su dökülüyor. Tüm bunlaryetmiyormuş gibi torunun yaşındaki kişiler videonu çekip, seni ülkenin dalgakonusu yapıyor. Videodaki yaşlıların bazısı oracıkta kalp krizi geçirecek gibikorkup telaşla dışlar. Edep ya Hu! Bu nezaketsizlik Koronadan daha tehlikelideğil mi? Koronanın elbet bir çaresi bulunacak ve unutulacak çünkü tarihte tümsalgın hastalıklar böyle oldu ama yaş almış anne, babamız; dede, ninemizyaşındakilere yapılan bu nezaketsizlik maalesef unutulmayacak.

Ey insanoğlu hiç sordun mu kendine bu gençliğin bitmez misanırsın? Senin yaş aldığın günlerde çıkacak başka salgınlarda sana nasılmuamele edilmesini istiyorsan lütfen sende bugünün tecrübe emsallerine öylemuamele göster. Biz güçlü bir milletiz evelallah bu krizi de atlatırsağlığımızı yine kazanırız fakat nezaletimizi , iyi niyetimizi, empatimizikaybedersek bunun tekrar kazanımı zor, kaybettirdikleri geri dönülmez olur.Sağlıkla çıkacağımız günlere kadar herkese evinde huzur diliyorum. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL