Gündem

KLASİK OTOMOBİL RALLİSİ TAMAMLANDI

aksaraybelediyesinin organizasyonuyla düzenlenen 5. ihlara klasik otomobil rallisi,sona erdi.  Çeşitlimarkalarda 70 klasik otomobilin yarıştığı rallinin 2. etabı, 15 temmuz milliİrade meydanı’nda başladı. aksaray’ın önemli turizm merkezleri arasında bulunangüzelyurt, selime ve..

KLASİK OTOMOBİL RALLİSİ TAMAMLANDI

aksaraybelediyesinin organizasyonuyla düzenlenen 5. ihlara klasik otomobil rallisi,sona erdi. 

Çeşitlimarkalarda 70 klasik otomobilin yarıştığı rallinin 2. etabı, 15 temmuz milliİrade meydanı’nda başladı. aksaray’ın önemli turizm merkezleri arasında bulunangüzelyurt, selime ve helvadere istikametinden geçen katılımcılar şehirmerkezinde yarışı tamamladı.

yarışmasonunda aynı meydanda düzenlenen törende dereceye giren yarışmacılara kupa vehediyeleri protokol üyeleri tarafından verildi. İki gün sonunda yarışmacılardanersun gürsoy, en iyi etap puanına sahip oldu.

yarışmadirektörü meriç demiralp, aa muhabirine yaptığı açıklamada, yarışmaya bu yılfarklı illerden 70 otomobilin katıldığını söyledi.

yarışmacılarındün 137 kilometrelik parkuru geride bıraktığını hatırlatan demiralp, şöylekonuştu:

“yarışmacılarımızbugün çok daha zorlu, bir o kadar da aksaray’ın güzellikleriyle bezenmişkeyifli bir güzergahı takip etti. aksaray’ın tüm ilçe ve beldelerindekivatandaşlarımız klasik otomobillerle kucaklaştı. geçtiğimiz yerlerdekivatandaşlarımız bizleri sevgiyle karşıladı. bu yıl il dışından organizasyonuseyretmek için gelen çok kişi oldu. binlerce insan hafta sonu heyecanımızaeşlik etti. Çok memnun kaldık.”

yarışmacılardanmehmet kına ise ralliye ankara’dan katıldığını belirterek, “aracım 1968model chevrolet. zamanın en lüks aracıydı. bugün de aracımla beraber heyecanyaşayabilmek için aksaray’daydım. buradaki etaplar gayet iyi geçti. hem eğlencehem adrenalin hem de insanlara klasik araçları sevdirme yönünden oldukça olumlubir etkinlik oldu.” ifadelerini kullandı.

aa

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL