Gündem

Kış Şartlarına Uymayan Araçların Geçişine İzin Verilmeyecek

kriz merkezi önemli uyardı.zorunlu haller dışında araçla trafiğe çıkmayın. aksaray’da şehirlerarası yollarda kış lastiği ve bulundurulması zorunlu ekipmanları bulundurmayan araçlara geçiş izni verilmeyecek. olumsuz hava koşulları ve karla mücadele çalışmaları..

Kış Şartlarına Uymayan Araçların Geçişine İzin Verilmeyecek
kriz merkezi önemli uyardı.zorunlu haller dışında araçla trafiğe çıkmayın. aksaray’da şehirlerarası yollarda kış lastiği ve bulundurulması zorunlu ekipmanları bulundurmayan araçlara geçiş izni verilmeyecek.
olumsuz hava koşulları ve karla mücadele çalışmaları aksaray valiliği kriz merkezi toplantısında değerlendirildi. vali vekili murat Çağrı erdinç başkanlığında vali yardımcısı mehmet emre canpolat, belediye başkan yardımcısı fuat güler ve ilgili birim amirlerinin hazır bulunduğu toplantıda olumsuz hava koşulları, şehirlerarası, ilçe, belde ve köy yollarının son durumu değerlendirildi. 
kiriz merkezinde alınan kararlar doğrultusun da kar ve tipi sürgünleri nedeniyle ulaşımda zaman zaman aksamalar yaşandığını belirten vali vekili murat Çağrı erdinç kurumların tam koordinasyon sağlanarak gerekli tedbirleri aldığını vatandaşların alınan önlem ve tedbirlere uymasının büyük önem arz ettiğini söyledi. İlçe, belde ve köylerde enerji, haberleşme ve yol durumları hakkında birim amirlerinden bilgi alan vali vekili erdinç; kamunun tüm birim ve ekipleri ile kış şartları ile etkin mücadelesinin devam ettiğini söyledi.
aksaray nevşehir karayolunun çeşitli kesimlerinde şiddetli rüzgar ve tipi nedeniyle yer yer 1 metreye ulaşan sürgünlerin bulunduğunu, ekiplerin gece boyunca yaptığı çalışmaları öğle saatlerinde tamamlayarak kapanan aksaray-nevşehir karayolunu kontrollü olarak yeniden trafiğe açtığını belirten erdinç; aksaray-adana, aksaray-ankara ve aksaray-konya karayollarının trafiğe açık olduğunu belirtti. 
meteorolojik verilere göre akşam saatlerinden itibaren don, ve rüzgarın şiddetini arttırması ile yer yer tipileme olaylarının beklendiğini kaydeden vali vekili erdinç; zorunlu haller dışında vatandaşların özellikle şehirlerarası yollara çıkmamasının uygun olacağını kış şartlarına uygun kar lastiği, çekme halatı ve zincir bulunmayan araçların geçişlerine izin verilmeyeceğini vurguladı. 
gelişmeler an be an paylaşılıyor vatandaşlarımız resmi açıklamalara itibar edilmeli diye konuşan vali vekili murat Çağrı erdinç; karayolları, İl Özel İdaresi, afad, telekom, medaş ve diğer birimlerden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alarak  olumsuz hava koşulları ile ilgili alınan tedbirlere vatandaşların uymasının büyük önem taşıdığını ifade etti.olası acil durumlarda bütün kurumların el birliği içinde koordinasyon sağlayarak hareket edeceğini belirten vali vekili erdinç, yapılan çalışmalar ve alınan önemli kararların an be an resmi açıklama olarak paylaşıldığını vatandaşların, sosyal medya ve diğer kaynağı belli olmayan yerlerden yapılan açıklamalara itibar etmemesini istedi.
haber: yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL