Gündem

KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANINDA MOLOZ TAŞIMA İŞLEMİNE BAŞLANILDI

aksaray belediyesi tarafından hamidiye mahallesinde başlatılan kentsel dönüşüm projesinde 61. binanın yıkımı gerçekleştirilerek moloz taşıma çalışmasına başlanıldı. vatandaşlara daha modern ve konforlu ortamlarda barınma imkanı sunmak amacı ile başlatılan kentsel..

KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANINDA MOLOZ TAŞIMA İŞLEMİNE BAŞLANILDI

aksaray belediyesi tarafından hamidiye mahallesinde başlatılan kentsel dönüşüm projesinde 61. binanın yıkımı gerçekleştirilerek moloz taşıma çalışmasına başlanıldı.

vatandaşlara daha modern ve konforlu ortamlarda barınma imkanı sunmak amacı ile başlatılan kentsel dönüşüm projesi hızla devam ediyor. hamidiye mahallesinde yıkım işlemlerinin sürdüğü kentsel dönüşüm projesinde kalealtı caddesine kadar ulaşıldı. yıkımların sürdüğü proje alanı temel atmaya hazırlanması açısından inşaat atıkları temizleniyor.
Şehrin merkezinde gerçekleştirilen moloz temizleme çalışmaları ile açılan alan görenleri hayrete düşürüyor. bölgesel olarak değişimin artık gözle görülebilir hal aldığı kentsel dönüşüm proje alanında yıkım işlemlerinin ardından temel atma çalışmalarının başlanılması planlanıyor.
kullanışlılığını yitirmiş halkın can güvenliği açısından tehlike oluşturan binalar tek tek yıkılarak iş makinaları ile alandan taşınıyor. vatandaşlara görüntü ve gürültü kirliliği yaşatmamak adına gece gündüz demeden yapılan çalışmalarda trafik aksaklıkları yaşanmaması adına gerekli önlemler alınıyor. belediye ekiplerinin alanda sürekli sulama yapması ile toz ve duman gibi kirliliklerin önüne geçilmiş olunuyor.
Şehrin kalbinde hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan belediye başkanı dr. evren dinçer, vatandaşlara mağduriyet yaşatmamak adına çalışmaların zaman mefhumu gözetilmeden devam ettirildiğini belirtti. başkan dinçer açıklamalarının devamında yapılamaz denilen bir projenin en zorlu aşamalarını geride bıraktıklarını söyledi.
haber bülteni

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL