Gündem

KANSER OLAN BU SORUN GİDERİLSİN

aksaray İli damızlık koyun keçi yetiştiricileribirliği başkanı mahmut aktürk  yaptığıaçıklamada;  “24 haziran2018 seçimlerinden hemen önce imar barışı adında bir torba yasa tbmm’ dengeçerek yürürlüğe girmiştir. İmar barışı yasasına göre; kendi..

KANSER OLAN BU SORUN GİDERİLSİN

aksaray İli damızlık koyun keçi yetiştiricileribirliği başkanı mahmut aktürk  yaptığıaçıklamada; 

24 haziran2018 seçimlerinden hemen önce imar barışı adında bir torba yasa tbmm’ dengeçerek yürürlüğe girmiştir. İmar barışı yasasına göre; kendi arsaların da veyamali hazine orman ve mera alanında ruhsatı olmayan kaçak yapılara kullanımbelgesi adı altında bir belge ile elektrik, su, doğalgaz, yol vs. işlerinihalletmeleri hedeflenmiştir.

Çıkan yasayagöre 31 aralık 2017’den önce yapılan konut, ev, yaylalar veya  mandıra resmileşmiş olacaktır. bu binalaratapu veya ruhsat değil sadece kullanma izin belgesi verilecektir. ancak şu anitibariyle sadece kendi arsaları veya mali hazineler üzerinde bulunan ve 31aralık 2017’den önce yapılan konutlara bu belgeler veriliyor. mera ve ormanarazilerinin kamu malı olması veya yasa değişikliği gerektiği gerekçesi iletarım ve orman  bakanlığı mera ve ormanarazilerine kullanım belgesi verilmesine müsaade etmeyeceğini söylüyor. sonmüracaat tarihi 31 ekim 2018 olan bu yasadaki mera ve orman arazilerinekullanım belgesi verilmesi ve kanser olan bu sıkıntının giderilmesinibekliyoruz.

Çevre veşehircilik bakanlığı ile tarım ve orman bakanlığı arasındaki bu sorun bir anönce çözüleceğine inanıyoruz.

haber merkezi

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL