Eğitim

KAMPÜSTE BİSİKLET YOLLARI GENİŞLETİLİYOR

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, öğrencilerin kampüstebisikletli ulaşıma büyük bir ilgi gösterdiğini ifade etti.  kampüsiçindeki yollarda bisikletli ulaşım için ayrılan bölümlerin genişletilmesinedair başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen rektör Şahin,..

KAMPÜSTE BİSİKLET YOLLARI GENİŞLETİLİYOR

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, öğrencilerin kampüstebisikletli ulaşıma büyük bir ilgi gösterdiğini ifade etti. 

kampüsiçindeki yollarda bisikletli ulaşım için ayrılan bölümlerin genişletilmesinedair başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen rektör Şahin, trafik akışınındaha sağlıklı şekilde ilerlemesi adına bu çalışmayı önemsediklerini vurguladı.bisikletin gerek çevreci, gerek sağlıklı, gerekse ekonomik ve pratik bir ulaşımaracı olduğunu, bu nedenle kampüste bisiklet kullanımını yaygınlaştırmaya dairçalışmalara ağırlık verdiklerini kaydeden asÜ rektörü, “Çok şüküröğrencilerimiz beklentimizin üzerinde bir ilgi gösterdiler. hal böyle oluncabiz de akıllı bisiklet istasyonlarının ve bisikletlerin sayısını arttırdık.bunun yanı sıra özel bir bisiklet sahasını da kullanıma açtık. Şimdi ise kampüsiçinde bulunan yollarda bisikletlere ayrılan bölümlerin genişletilmesi veçizgilendirilmesi çalışmalarına başladık” dedi.

Şahin,yolların üçte birlik kısmının bisikletlere ait olmasına karar verdiklerini, bugenişliğin hem bisiklet kullanımına uygun olduğunu, hem de araç ve yayatrafiğini aksatmayacağını ifade etti.

habermerkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL