Eğitim

KAMPÜS ALANI GİDEREK YEŞİLLENİYOR

aksaray Üniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, uygun olmayansu ve toprak yapısına rağmen, samimi gayretler ve fedakâr çalışmalarla kampüsüyeşillendirmeye çalıştıklarını söyledi.  görevegeldikleri günden bu yana 20 bini aşkın yeni..

KAMPÜS ALANI GİDEREK YEŞİLLENİYOR

aksaray Üniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, uygun olmayansu ve toprak yapısına rağmen, samimi gayretler ve fedakâr çalışmalarla kampüsüyeşillendirmeye çalıştıklarını söyledi. 

görevegeldikleri günden bu yana 20 bini aşkın yeni fidandiktiklerini ifade eden rektör Şahin, orta ve uzun vadede yemyeşil bir kampüshayallerine mutlaka ulaşacaklarını, türlü sorunlara rağmen şimdiden ortaya iyidenilebilecek bir tablonun çıkmaya başladığını ifade etti. Özveriliçalışmaların mutlak suretle karşılık bulduğunu kaydeden Şahin, “Özelliklebinalarımızın bulunduğu yerleşim kuşağının iç kısmını ağaçlandırıyoruz. malumolduğu üzere kampüsümüz çok büyük ve ilk etapta yerleşim alanlarını yeşil birhale getirmek çok daha doğru. Üç yıldır bu işe ciddi bir zaman ve emekharcıyoruz. toprak ve su yapısındaki problemler nedeniyle kampüsümüze, köküdibe inmeyen sınırlı sayıda türden fidanları dikebiliyoruz. Çok şükür önemlibir mesafe aldık, ilerlemeye devam ediyoruz” dedi. fidan dikmekle işin bitmediğini,onların yetişmesinin ve korunmasının da gerektiğini anlatan asÜ rektörü, “birkereye mahsus sabun köpüğü misali işler yapmak bizim tarzımız değil. Çok sayıdafidan dikmek yerine, dikilen fidanların kontrollü bir şekilde yeşillenmeleriniönemsiyoruz. yoksa kurutmak için fidan dikmenin bir anlamı olmaz. ağaçlandırmaçalışmalarımızdan verim alabilmek için kampüsümüze dışarıdan toprak getirmek veoluşturulan dolgu alanlarda çalışmalar yapmak gerekiyor. bunun için ‘aciltoprak aranıyor!’ isimli bir kampanya başlattık. Şehrimizden çok sayıda işadamıkamyonlarla kampüsümüze toprak bağışladılar. kendilerine çok teşekkür ediyoruz”dedi.

bugün,kampüsün farklı noktalarının daha yeşil görünmeye başladığını, bahçe ve peyzajdüzenlemeleri ile estetik görüntüyü kalıcı bir hale getirme çabasındaolduklarını kaydeden rektör Şahin, “biz bu işi mutlaka başaracağız. allah’ınizni ve şehrimizin desteği ile yemyeşil bir kampüs oluşturacağız. bu hayalimizçok uzak değil” dedi. 

habermerkezi

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL