Gündem

Kadına El Kalkamaz

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında, kadın vatandaşlara yönelik her türlü şiddetin önlenmesi amacıyla eğitim, bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık faaliyetlerine devam ediyor. Son yıllarda giderek..

Kadına El Kalkamaz

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında, kadın vatandaşlara yönelik her türlü şiddetin önlenmesi amacıyla eğitim, bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık faaliyetlerine devam ediyor.

Son yıllarda giderek artan kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilen KADES uygulaması sayesinde şiddete maruz kalan kadınlar akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda hızlı bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyor. Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eylem Planı çerçevesinde, Aksaray İli Ortaköy İlçesi Kümbet Köyünde ikamet eden kadın vatandaşlara; Kadın Destek (KADES) uygulamasını cep telefonlarına indirilirken, uygulamanın nasıl kullanılacağı ve sağladığı kolaylıklar hakkında bilgilendirme yapılarak tanıtım broşürü dağıtıldı. Ayrıca, İçişleri Bakanlığının “Kadına El Kal-Ka-Maz!” sloganıyla 5 milyon erkeğe farkındalık ve bilinçlendirme eğitimleri verilmesine yönelik genelge kapsamında; Sultanhanı İlçesi Yeşiltömek Köyünde ikamet eden erkek vatandaşlara ise kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda temel eğitimler verilerek broşür dağıtıldı.

Haber: Yaşar Karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL