Asayiş

JANDARMADAN BOĞA YILANI OPERASYONU

satılmak için aksaray’a getirilen boğa yılanları jandarmanın operasyonu ile ele geçirildi. jandarma ekipleri adım adım boğa yılanlarını takip ederek aksaray’da operasyon için düğmeye bastı. edinilen bilgiye göre olay; aksaray ankara..

JANDARMADAN BOĞA YILANI OPERASYONU
satılmak için aksaray’a getirilen boğa yılanları jandarmanın operasyonu ile ele geçirildi. jandarma ekipleri adım adım boğa yılanlarını takip ederek aksaray’da operasyon için düğmeye bastı.
edinilen bilgiye göre olay; aksaray ankara yolunun 35 km’de meydana geldi. aksaray İl jandarma komutanlığına bağlı Çevre, doğa ve hayvanları koruma timi ve kom Şube müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, a.d. isimli şahsın yasa dışı yollarla temin ettiği boğa yılanlarını satmak için ankara ilinden aksaray iline getireceği bilgisini aldı.
gerekli bilgi ve bulguya ulaşan jandarma ekipleri şüpheli şahsı kullanmış olduğu 06 xx xxxx plakalı aracı ile ankara İlinden itibaren takibe aldı.  aksaray İli sınırları içerisine girdiğinde operasyon için düğmeye basan jandarma ekipleri 35km de aracı durdurarak araç sürücüsü a.d. isimli şahsı gözaltına aldı. araçta yapılan aramada plastik şeffaf  kutu içerisinde uluslararası kanun ve sözleşmelerde bulundurulması, nakledilmesi, satılması yasak olan ve koruma altında bulunan (2) adet boğa yılanı ele geçirildi.
ele geçirilen (2) adet boğa yılanı jandarma ekipleri tarafından muhafaza altına alınarak, doğa koruma ve milli parklar Şube müdürlüğü ekiplerine teslim edilirken, şüpheli şahıs hakkında da gerekli adli işlemler başlatıldı.
haber: yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL