Asayiş

Jandarma Trafik Denetimlerini Sürdürüyor

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı yolcu taşımacılığı yapan araçların taşımacılık faaliyetlerinin mevzuata uygun kesintisiz, sorunsuz ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi amacıyla denetimlerine devam ediyor. Trafik Jandarma ekiplerinin bu kapsamda yaptığı çalışmalarda..

Jandarma Trafik Denetimlerini Sürdürüyor

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı yolcu taşımacılığı yapan araçların taşımacılık faaliyetlerinin mevzuata uygun kesintisiz, sorunsuz ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi amacıyla denetimlerine devam ediyor. Trafik Jandarma ekiplerinin bu kapsamda yaptığı çalışmalarda yolcu taşımacılığı yapan araçlar ile sivil kıyafetli olarak seyahat ederek, sürücülerin trafikteki hal ve hareketlerini denetlerken, yolcu taşımacılığı yapan araçların sigorta, fenni muayene, takograf, hız, çalışma ve dinlenme süresi kontrolü yapılmış, araç kullanım süresi ve sürücü ile yolcuların emniyet kemeri kullanımı konularında bilgilendirme yaptı.
Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca yapılan açıklamada; “Trafik kazalarının en aza indirilmesi ve vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmeleri amacıyla kontrol ve denetim faaliyetlerimize hassasiyetle devam edilecektir” denildi.
Haber: Yaşar Karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL