Gündem

İŞKUR’DAN BASIN SEKTÖRÜNE İŞ BAŞI EĞİTİMİ

İŞkur ile basın İlan kurumu arasında 2016 yılındailetişim ve medya sektöründe çalışan ve/veya çalışabilecek iş arayanlara veüniversite öğrencilerine yönelik olarak kurumumuz tarafından uygulanmakta olanaktif iş gücü hizmetleri kapsamında iş ve..

İŞKUR’DAN BASIN SEKTÖRÜNE İŞ BAŞI EĞİTİMİ

İŞkur ile basın İlan kurumu arasında 2016 yılındailetişim ve medya sektöründe çalışan ve/veya çalışabilecek iş arayanlara veüniversite öğrencilerine yönelik olarak kurumumuz tarafından uygulanmakta olanaktif iş gücü hizmetleri kapsamında iş ve meslek danışmanlığı, mesleki eğitimkursları, işbaşı eğitim programları ve girişimcilik eğitim programlarınınuygulanması ve sektörün bilgilendirilmesi için ortaklaşa yürütülecekfaaliyetlere ilişkin işbirliğinin ulusal ve esaslarını belirlemek amacıylaprotokol imzalanmıştı.

basın İlan kurumu, 2018 yılında dünyada bilgiteknolojilerinde yaşanan değişim ve dönüşümün gerekliliği konusunda, nitelikliinsan kaynağını oluşturmak, yeni nesil gazeteci yetiştirmek amacıyla basın İlankurumu gazetecilik eğitim programı başlattı. bu kapsamda söz konusu eğitimibitiren kişilerin sektörde faaliyet gösteren işletmelerde işbaşı eğitimprogramlarına katılmaları konusunda işletmelerle anlaşmalar yaptı.

İŞkur tarafında basın İlan kurumu ile yapılan protokolünamacına istinaden ilgili sektördeki istihdamın desteklenmesi için aşağıda yeralan tablodaki mesleklerde 9 ay süreyle program açılacak.

haber vedat t.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL