Sağlık

İlk İmplantlar Cerrahi Olarak Yerleştirilmeye Başlandı

adsm başhekimi uzm. dt evrim doĞan ; ‘‘Çağdaş dişhekimliğinin önemli uygulamalarından olan implant tedavisiyle,  yapay kök formunda olan implantlaryerleştirilerek kaybedilen estetik ve fonksiyon yeniden sağlanır. 10 yıllıksürede %99 gibi yüksek..

İlk İmplantlar Cerrahi Olarak Yerleştirilmeye Başlandı

adsm başhekimi uzm. dt evrim doĞan ; ‘‘Çağdaş dişhekimliğinin önemli uygulamalarından olan implant tedavisiyle,  yapay kök formunda olan implantlaryerleştirilerek kaybedilen estetik ve fonksiyon yeniden sağlanır. 10 yıllıksürede %99 gibi yüksek bir başarıya sahip olmaları nedeniyle diş hekimliğindekidiğer tedaviler ile kıyaslandığında oldukça güven vericidir.

Çene kemiğinde açılan bir yuvaya yerleştirilen implantlar2-4 ay iyileşme sürecinden sonra üzerine yapılacak protez aşamasınageçilir.  geleneksel sabit köprü vehareketli protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken,hastanın yüzünde doğal bir görünümü de beraberinde getirir. İster tek diş,isterse birden fazla diş eksikliğinde eğer implant yerleştirmeye uygun miktardakemik varsa, her hasta için implant kullanılabilir. hastanın genel sağlıkdurumu iyi olduğu sürece implant uygulamasını engelleyecek bir üst yaş limitiyoktur 30- 90 dakika gibi bir sürede yerleştirilen implantlokal anestezialtında uygulandığı için hastamızın konforu da çok iyidir.’’ hastamıza uzm. dtcihan topan, dt. talip miraç dağ ve dt. ercan gökçe tarafından 35 dakikadayerleştirilmiş, diş çekiminden farksız bir sürede tamamlanmış tır. operasyonsonrası hasta rahatlıkla günlük yaşamını sürdürebilir. ağrı kesici, antibiyotikve gargara reçetesi yazılan hastamız 7 gün sonra dikişlerini aldırmaya gelir vebekleme sürecinde o bölgede implant ve kemik kaynaşması sağlanır.’’ dedi.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL