Sağlık

İLAÇ RAPORLARINIZI YENİLEYİN

raporlu hasatlar 30 nisan’a kadar raporlarını yenilemezse raporları geçersiz sayılacak. bilindiği üzere kovid-19 ‘nun başladığı ve vaka sayılarının hızla arttığı dönemde sağlık bakanlığı ve sgk raporlu hastalarının raporlarını otomatik uzatmaya..

İLAÇ RAPORLARINIZI YENİLEYİN
raporlu hasatlar 30 nisan’a kadar raporlarını yenilemezse raporları geçersiz sayılacak.
bilindiği üzere kovid-19 ‘nun başladığı ve vaka sayılarının hızla arttığı dönemde sağlık bakanlığı ve sgk raporlu hastalarının raporlarını otomatik uzatmaya ve ilaçlarını eczaneye direkt müracaat ederek alınabileceğini açıklamıştı.
sosyal güvenlik kurumu son yaptığı açıklamada da  (sgk) hastaların 30 nİsan 2022 tarihine kadar raporlarını yenilemeleri gerektiği aksi takdirde bu raporların geçersiz sayılacağını ve raporlu ilaçlarını alamayacağını rapor yenileme işlemi yapan hastalarında doktorlarda reçete yazdırması gerektiğini açıklamıştı.
konuyla ilgili açıklama yapan; 34. bölge aksaray eczaci odasi İl temsilcisi ecz. evren erkan sgk’nın bu duyurusundan sonra hastaların hastane randevu sisteminde yoğunluk yaşanabileceğini göz önünde bulundurarak mağduriyet yaşamaması için biran önce mhrs (merkezi hastane randevu sisteminden) randevu alarak ya da hastaneye müracaat ederek raporlarını yenilemesinin önemli olduğunu söyledi. 
haber: yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL