Gündem

İKİNCİ EL OTO SATIŞLARI DURGUN

aksaray’ın ikinci el otomobil pazarı cumartesi günlerikuruluyor. galerici esnaflar ve alıcıların ikinci el otomobildeki alış vesatışlarını değerlendirdik. İkinci el piyasası ramazan öncesinde olduğu için ve dövizkurlarındaki yükseliş nedeniyle durgun olduğunu..

İKİNCİ EL OTO SATIŞLARI DURGUN

aksaray’ın ikinci el otomobil pazarı cumartesi günlerikuruluyor. galerici esnaflar ve alıcıların ikinci el otomobildeki alış vesatışlarını değerlendirdik.

İkinci el piyasası ramazan öncesinde olduğu için ve dövizkurlarındaki yükseliş nedeniyle durgun olduğunu dile getiren galerici esnaflar.ramazan ayının sonuna doğru iki bayram arasında dolayı işlerin artacağını ümitettiklerini dile getirdiler.

sıfır otomobil fiyatları yüksek

son aylarda döviz kurları ve kredilerin yüksek olmasındandolayı sıfır otomobillerin fiyatları da arttı. zaman zaman kampanyalardüzenleseler de fiyatların artışına dikkat çeken alıcılar; “bu yüzden sıfırotomobilden yana değil de yönümüzü ikinci ele çevirdik. ancak sıfırotomobillerin artışı ikinci el otolarda ister istemez 10 bin liraya kadaryükselti. eskiden 30 bin civarında bindiğimiz araçlar şuanda 40 bin civarında”dediler.

haber vedat t.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL