Ekonomi

İHRACATTA AKSARAY HER AY REKOR KIRIYOR

aksaray’ın 2021 yılında ihracatta kırdığı rekoru, 2022 yılının ocak ayında da devam ederken, geleneği bozmayan şehrimiz ihracat rakamlarında rekoru şubat ayına da taşıyarak yeni bir rekor daha kırıldı.  konuya ilişkin..

İHRACATTA AKSARAY HER AY REKOR KIRIYOR
aksaray’ın 2021 yılında ihracatta kırdığı rekoru, 2022 yılının ocak ayında da devam ederken, geleneği bozmayan şehrimiz ihracat rakamlarında rekoru şubat ayına da taşıyarak yeni bir rekor daha kırıldı. 
konuya ilişkin olarak açıklama yapan atso başkanı cüneyt göktaş, yaptığı açıklama da “türkiye İhracatçılar meclisi şubat ayı toplantısında açıklanan ihracat rakamlarına göre ilimiz aksaray’da gerçekleşen mal ve hizmet ihracatı bir önceki şubat ayına göre %105 artarak 16.1 milyon dolar olmuş ve cumhuriyet tarihinde en fazla ihracat yapılan şubat ayı olarak bir rekor olarak yerini almıştır. 
dünyada ve özellikle bölgemizdeki siyasi ve askeri gerilimin ticaret üzerindeki olumsuz etkilerine rağmen hemen hemen her ay gerçekleştirdiği rekor ihracatlar ile ilimiz aksaray adeta yakaladığı artan ihracat ivmesini bırakmıyor. Şubat ayında en çok ihracat yapılan ülkeler sırasıyla bulgaristan, hindistan ve mısır olurken, en çok ihracat edilen ürünler makine ve aksamları, su ürünleri ve hayvansal mamuller, demir ve demir dışı metaller şeklindedir. geçen senenin şubat ayına göre ise başta birleşik krallık olmak üzere kolombiya ve gürcistan’a oran olarak artan bir ihracatın olduğu görülmektedir. 
İlimiz aksaray’dan dünyanın hemen hemen her ülkesine her türlü ürün ve hizmet ihracatı gerçekleşiyor. yatırımcılar için cazibe merkezi olan ilimiz ihracat, istihdam ve katma değer üçgeninde her geçen gün ticaret hacmi büyüyen bir marka şehirdir.  son olarak, her zaman aksaraylı ihracatçı firmalarımızın yanında olmaya devam edeceğiz ”dedi.
haber bülteni

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL