Gündem

İHH ÇOCUK KULÜBÜ YAZ KURSU BAŞLADI

aksaray İhh İnsani yardım derneği yetim birimi ve Çocukkulübü organizesinde beş haftalık yaz kursu başlatıldı. 9-14 yaş arası özelçocukların eğitim göreceği kursta kur’an okuma, hadis, İlmihâl ve ahlakderslerine ağırlık verileceği..

İHH ÇOCUK KULÜBÜ YAZ KURSU BAŞLADI

aksaray İhh İnsani yardım derneği yetim birimi ve Çocukkulübü organizesinde beş haftalık yaz kursu başlatıldı. 9-14 yaş arası özelçocukların eğitim göreceği kursta kur’an okuma, hadis, İlmihâl ve ahlakderslerine ağırlık verileceği belirtildi. 

kurs hakkında açıklama yapan aksaray İhh İnsani yardımderneği başkanı Önder Özkan amaçlarının millete emanet olan yetim çocuklarıntopluma örnek şahsiyetler olarak kazandırılarak, ülkemizde güzel ahlaklıinsanların sayısının artması olduğunu söyledi. Özkan, 7 yıldır yürütülmekteolan yetim projesi kapsamında aksaray doğumlu 342 özel emanetleilgilendiklerini, bu çocuklara aylık 100 tl burs verdiklerini belirtti. yılboyunca hafta sonları düzenli olarak özel çocuklara gönüllü öğretmenlerle okulderslerinde yardımcı olduklarını ifade eden Özkan, yaz kursu ile de istekliçocuklarla bu birlikteliğin devam edeceğini söyledi.

eğitimin çok hassas bir durum olduğunu ve bu yüzdençocuklarla ilgilenecek eğitim kadrosunu özenle seçtiklerini vurgulayan İhhbaşkanı Özkan, emeklerini esirgemeyen gönüllü öğretmen ve üniversiteöğrencilerine teşekkür etti.

beş hafta sürecek yaz kursunda robotik kodlama dersi,piknik, gezi ve her gün spor faaliyetlerin olacağı belirtildi.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL