Gündem

HOCA AHMED YESEVİ KİTAP KONAĞI AÇILDI

aksaray belediyesi tarafından yapımı tamamlanan hoca ahmed yesevi kitap konağı hizmete açıldı. belediye başkanı dr. evren dinçer, ülkemizde meydana gelen depremler nedeniyle kitap konağının açılışı için tören düzenlenmeyeceği yönünde karar..

HOCA AHMED YESEVİ KİTAP KONAĞI AÇILDI
aksaray belediyesi tarafından yapımı tamamlanan hoca ahmed yesevi kitap konağı hizmete açıldı. belediye başkanı dr. evren dinçer, ülkemizde meydana gelen depremler nedeniyle kitap konağının açılışı için tören düzenlenmeyeceği yönünde karar aldıklarını duyurdu.
aksaray belediyesi tarafından 3 farklı mahallede projelendirilen kitap konaklarının sonuncusu hoca ahmed yesevi kitap konağı hizmete açıldı. aksaray belediyesi daha önce projesini tamamladığı paşacık kitap konağı ve tapduk emre kitap konağı’nın açılışını gerçekleştirmişti.
belediye başkanı dr. evren dinçer, yapımı tamamlanan hoca ahmed yesevi kitap konağı’nın hizmete açıldığını duyurdu. hizmete açılan kitap konağında incelemelerde bulunan belediye başkanı dinçer,  ekim ayı içerisinde paşacık kitap konağı, kasım ayı içerisinde tapduk emre kitap konağı’nın açıldığını hatırlatarak “tokİ bölgemizde yaptığımız hoca ahmed yesevi kitap konağı’nda çalışmalar tamamlandı ve açılış için uygun bir tarih belirleyecektik. maalesef ülkemizde yaşanan ve asrın felaketi olarak değerlendirilen depremler nedeniyle kitap konağımızın açılışını yapmadan hizmete açmaya karar verdik.” dedi.
“deprem felaketinin yaralarını millet olarak el ele verip saracağız” diyen başkan dinçer, “aksaray belediyesi olarak depremden etkilenen bölgeler için üzerimize düşeni yapıyor ve yapmaya devam ediyoruz. deprem bölgesi için yardım kampanyamız devam ediyor. sosyal mağazamız aracılığı ile her gün yüzlerce afetzede ailemizin ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.
Şehirde belediye hizmetlerinin devamlılığı için gerekli planlamaların yapıldığına dikkat çeken başkan dinçer, “Şehrimizde sosyal, kültürel yatırımlar yapmaya ve gençlerin gelişimine katkı sağlayacak modern ve örnek projeler hayata geçirmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 
tokİ bölgesinde hizmete açılan hoca ahmed yesevi kitap konağı’yla öğrencilere ders çalışmaları için uygun ortam sağlandığını sözlerine ekleyen başkan dinçer, hoca ahmed yesevi kitap konağı’nın diğer kitap konaklarıyla benzer özelliğe sahip olduğunu söyledi. hoca ahmed yesevi kitap konağı’nda grup çalışma odaları, bireysel çalışma odası, araştırma odası, kitap okuma alanları, dinlenme odası ve kafeterya yer alıyor.
haber bülteni
banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL