Gündem

HER ŞEY GÜZEL BİR ŞEHİR İÇİN

İki mahallenin sakinleri tüm sokaklarını asfaltlayarakhizmet anlamında yıllardır yapılamayanı yapan aksaray belediye başkanı halukŞahin yazgı’ya teşekkür ettiler. aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı, 800 kilometrelikgeniş bir yol ağına sahip olan..

HER ŞEY GÜZEL BİR ŞEHİR İÇİN

İki mahallenin sakinleri tüm sokaklarını asfaltlayarakhizmet anlamında yıllardır yapılamayanı yapan aksaray belediye başkanı halukŞahin yazgı’ya teşekkür ettiler.

aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı, 800 kilometrelikgeniş bir yol ağına sahip olan aksaray´da yolları asfaltsız bir tek mahallebırakmamayı hedefliyor.

aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı, şehrin muhtelifbölgelerinde belediye tarafından yapılmakta olan çalışmaları yerindeinceleyerek yetkililerden bilgiler aldı

aksaray belediyesi fen İşleri müdürlüğüne bağlı ekiplerşehrin birçok bölgesinde asfalt çalışmalarını hız kesmeden devam ediyor. ekipler,alt yapısı tamamlanan hürriyet mahallesinde havaların ısınmasıyla birliktesıcak asfalt serim çalışmalarına sürdürüyor

aksaray belediyesi tarafından yapılan çalışmalar kapsamındahürriyet mahallesinde 24 sokağa 5 bin 73 ton sıcak asfalt atarak yaklaşık 7kilometrelik yolu asfaltlayıp vatandaşların hizmetine sundu.

yine yavuz sultan selim mahallesinde yapılan asfalt çalışmalarısonucunda 18 sokakta ise 12 bin 19 ton sıcak asfalt kullanılarak o bölgede deyaklaşık 7 kilometrelik yol asfaltlandı.

başkan yazgı, başkan yardımcısı süleyman canbulut ve ilgilidaire müdürleriyle birlikte hürriyet mahallesinde ve yavuz sultan selimmahallesinde yapılan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

4 yılda 700 bin ton asfaltkullanılarak 510 kilometrelik rekor seviyede asfalt attık

altyapı ve asfalt çalışmalarına da değinen başkan yazgı, 800kilometrelik geniş bir yol ağı olan aksaray´da 4 yılda 700 bin ton asfaltkullanılarak 510 kilometrelik rekor seviyede asfalt atıldığını ifade etti.  başkan yazgı, bu kapsamda 250 kilometrelikyolda sathi kaplama çalışması yapıldığını 760 cadde ve sokakta yol açma,genişletme ve stabilize çalışması yapıldığını kaydetti.

başkan yazgı hürriyet ve yavuz sultan selim mahallesi ileilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi “aksaray’da 48 adet mahallemiz var.biz ilk göreve başladığımızda önce kenar mahallelerden başlayarak hizmetimizisunacağız dedik. o zaman hürriyet mahallesi de ilk başladığımız mahallelerdizaman yol üzerinde evler olduğu için biraz gecikmeli olarak ta olsaelhamdülillah o çalışmaları tamamladık. bu sene de asfalt çalışmamıza hürriyetmahallesinden başladık. bütün sokakları pırıl pırıl asfaltladık. belki deyıllardır hiç yapılmayan bir hizmeti burada gerçekleştirmiş olduk. bizimburadaki amacımız burada yaşayan vatandaşlarımızın ayağını tozdan topraktan veçamurdan kurtarmaktır. sonra yaşadığı yerde mutlu olacağı seveceği bir şehir oluşturmak.Şehrimizin birçok noktasında bu seviyede ve bu güzellikte asfaltlar atılıyor.hürriyet mahallemizi de bu şekilde asfalta kavuşturmuş olduk.

ramazan ayındayız ve ekiplerimiz sıcağın altında asfaltçalışmalarını sürdürüyorlar. oruç zamanı da olsa durmak yok yolumuza devamediyoruz. bu arada bu çalışmaların gerçekleşmesinde emeği olan başkanyardımcılarımızdan şeflerimize, işçilerimize kadar tüm çalışanlarımızın herbirine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

hürriyet mahallesi muhtarı yavuz yılmaz’da başkanyazgı’nınhizmetlerindenduyduğumemnuniyeti dile getirerek  “Önceliklebaşkanımızdan allah razı olsun. mahallemizin tüm yollarını ara sokaklarınavarana kadar asfaltladı. yollarımızın asfaltlanmasında emeği geçen herkese vebaşkanımıza teşekkür ediyorum”dedi.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL