Gündem

HAZİNE ARAZİLERİ ARTIK ÇKS’YE KAYIT OLACAK

uzun zamandır çözüm bekleyen hazine arazileri için yenibir uygulama başlatıldı. eskil ziraat odası başkanlığından yapılan açıklamada,hazine arazilerinde ecri misil ödeyerek tarım yapan çiftçinin yıllardır beklediğiecri misil sorununun çözüldüğünü kaydedildi. yapılan..

HAZİNE ARAZİLERİ ARTIK ÇKS’YE KAYIT OLACAK

uzun zamandır çözüm bekleyen hazine arazileri için yenibir uygulama başlatıldı. eskil ziraat odası başkanlığından yapılan açıklamada,hazine arazilerinde ecri misil ödeyerek tarım yapan çiftçinin yıllardır beklediğiecri misil sorununun çözüldüğünü kaydedildi.

yapılan yeni uygulamaya göre ecrimisil ödeyen hazinearazilerini kullanan çiftçiler, hazine ile kira sözleşmesi yaparak Çks’ye kayıtolabilecek, desteklerden yararlanacak. bu araziler için çiftçilerimize, ecrimisil bedelinin yarısı üzerinden 10 yıla kadar doğrudan kiralama hakkı daverildi. 10 yılın sonunda çiftçilerimiz, isterlerse kira süreleriniuzatabilecek veya doğrudan araziyi satın alabilecekler. Çiftçilerimizin 18kasım 2018 tarihine kadar, hatta bu tarihi de beklemeden bir an önce milliemlak müdürlüklerine kira sözleşmesi başvurusu yapması gerekiyor” denildi.

haber merkezi

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL