Sağlık

Hastanenin Yatak Kapasitesi Yükseltildi

ak parti aksaray İl başkanı hüseyin altınsoy, aksaray eğitimve araştırma hastanesi ek hizmet binasının 200 adet olan yatak kapasitesinin 367’eyükseltildiğini bildirdi. aksaray İl başkanı hüseyin altınsoy yaptığı yazılıaçıklamada, aksaray eğitim..

Hastanenin Yatak Kapasitesi Yükseltildi

ak parti aksaray İl başkanı hüseyin altınsoy, aksaray eğitimve araştırma hastanesi ek hizmet binasının 200 adet olan yatak kapasitesinin 367’eyükseltildiğini bildirdi.

aksaray İl başkanı hüseyin altınsoy yaptığı yazılıaçıklamada, aksaray eğitim ve araştırma hastanesi ek hizmet binasının, nüfusunsağlık hizmetlerine olan ihtiyacı ve beklentilerine uygun olarak yatakkapasitesinin yeniden yapılandırma ihtiyacı doğduğunu belirtti.

aksaray’ın coğrafi yapısı, nüfus dağılımı, ulaşım kriterleri,mevcut sağlık envanteri, hastalık yükü ve binanın arttırılabilir kapasitesi gözönünde bulundurulduğunda, artan talebin karşılanmasına yönelik kapasiteartırımının uygun görüldüğünü bildiren başkan altınsoy, “sağlık bakanlığımızailetmiş olduğumuz talep olumlu sonuçlanmıştır. bu anlamada aksaray eğitim vearaştırma hastanesinin covid-19 salgını süresince pandemi hastanesi olarak hastayoğunluğunu karşılayabilmesi amacıyla yüzde 80 tamamlanma oranı ile inşaatıdevam eden 200 yataklı ek hizmet binası 367 yatak kapasitesine yükseltilmiştir.yapımına devam eden ve kısa bir süre sonra tamamlanacak olan aksaray eğitimaraştırma hastanemizin yatak kapasitesinin yükseltilmesinde emeği geçen baştasağlık bakanımız fahrettin koca’ya, bakan yardımcılarımıza, milletvekilimizcengiz aydoğdu’ya, valimiz hamza aydoğdu’ya, İl sağlık müdürümüz kerimyeşiladağ’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. aksaray’ımıza ve bölgemizhalkına hayırlı olsun” dedi.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL