Sağlık

HASTANEDE PROFESÖR SAYISI 3’E YÜKSELDİ

aksaray Üniversitesi tıp fakültesi eğitim ve araştırmahastanesi’ne atanan anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı prof. dr. ayşegülertaŞkin görevine başladı. prof. dr. ertaşkın’la birlikte, aksaray Üniversitesieğitim ve araştırma hastanesinde görev yapan profesör sayısı..

HASTANEDE PROFESÖR SAYISI 3’E YÜKSELDİ

aksaray Üniversitesi tıp fakültesi eğitim ve araştırmahastanesi’ne atanan anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı prof. dr. ayşegülertaŞkin görevine başladı. prof. dr. ertaşkın’la birlikte, aksaray Üniversitesieğitim ve araştırma hastanesinde görev yapan profesör sayısı 3’e yükseldi.

prof. dr. ertaşkın ; “anestezi açısından aksaray’dayapılamayacak ameliyat yok.”

“aksaray Üniversitesi tıp fakültesi eğitim ve araştırmahastanesinde,  anestezi açısındanyapılamayacak ameliyat yoktur. anestezi ekibi olarak 1 yaş altı bebekameliyatları da dahil, riskli hertürlü ameliyat için  anestezi verebilecek tıbbi donanım, bilgi,beceri ve tecrübeye sahibiz.” dedi.

göreve başlamasıyla birlikte hastanedeki mevcutameliyathanenin en iyi şartlarda kullanılmasını sağlamak için bir düzenlemeyapan prof. dr. ertaşkın, “ameliyatları sabah erken saatlerde başlatarak,ameliyathanenin maksimum verimde kullanılması ve ameliyatları mesai saatleriiçerisinde bitirme gayesindeyiz. bu düzenlemeyi acil servislere gelen vakalarıkarşılayıp, yeterli hizmeti verebilmek adına yaptık. aksaray’da öncedenanestezi verilmesinde sıkıntı oluşabileceği düşüncesi ile 1 yaş altı bebekvakalar alınmıyor, il dışındaki üniversite hastanelerine sevk ediliyormuş, İnşallahbundan sonra 1 yaş altı bebeklerin sevk edilme nedeni anestezi olmayacak.cerrahlarımız vakaları ameliyata aldıkları sürece, biz ekip olarak anestezivermek için yeterli bilgi, tecrübe ve birikime sahibiz. son olarak 28 saatlikbir bebeğe anestezi verip ameliyatının yapılmasını sağladık. bu vaka aksaraytarihinde birilktir. taşınacağımız yeni hastanede anestezi makinaları vemonitörleri daha modern teknolojiye sahip olacak, yeni hastanede çok dahamodern şartlarda heryaştan, her risk grubundan ameliyatlara anestezi vermeyedevam edeceğiz.” dedi .

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL